TopStar

12. února 2016 11:53

Petr Cífka

Na Adele útočí kvůli sexuálnímu obtěžování! Blíží se konec její hvězdné kariéry?

Někdy se může i zdánlivě neškodný hit snadno ocitnout v hledáčku pitomce.

Britská hvězda Adele se svou písní Hello stále boří hitparády. Ne každý je ale z její hudební pecky nadšený a evidentně se najde i pár jedinců, kteří si ji dokážou vyložit dosti bizarním způsobem. Partička studentů z oklahomské univerzity, která se snaží upozornit na palčivé téma sexuálního harašení na kolejích, totiž nyní přišla s tvrzením, že písnička skrytě schvaluje stalking a sexuální obtěžování!

Terčem jejich kritiky se stala věta "I must have called a thousand times" neboli v překladu "Musela jsem ti volat snad už tisíckrát". Právě tato pasáž podle nich může být někým špatně vyložena a dotyčný si může říci, že stalking a podobné útoky jsou naprosto v pořádku. „Na hudebních příkladech jsme chtěli ukázat, jak může být moderní kultura někým brána jako standardizování špatných sexuálních návyků či obtěžování,“ říkají studenti.

Jenže zatímco evidentně znudění študáci se bouří, všichni ostatní se nechápavě drží za hlavu. Ozývají se názory, že studenti se chtějí podobným názorem jenom zviditelnit. Adele si pak z celé situace asi nic nedělá a současná kauza ji nijak neohrozí. Je ale vidět, že i zdánlivě nezávadná skladba může vzbudit hodně nečekané reakce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také