TopStar

24. května 2019 14:00

Na motorce se lépe učí ženy, říká bývalý závodník Moto GP Lukáš Pešek

Po Františku Šťastném se stal druhým Čechem, který vyhrál motocyklové mistrovství světa. Lukáš Pešek to zvládl dvakrát, ale plynovým pedálem už tři roky netočí. Mimo závodní okruhy mu je prý lépe.

Stálý účastník seriálu Moto GP, vítěz Velké ceny Číny a Velké ceny Austrálie, ukončil kariéru po dovršení třiceti let. Na otázku, zda není škoda, že okruhy opustil, odpovídá zamítavě: „Protože už jsem neměl motivaci a dosáhl jsem už všeho, co jsem chtěl a nechci dělat kroky zpátky. To nemám rád. Už jsem dosáhl své cíle,“ dodává přesvědčivě.

Z dalšího závodníkova vyprávění je patrné, že jízda na motorce je pouze jedna z aktivit, která provází profesionály na okruzích. „Jízda na motorce je třešinka na dortu, to hlavní je tam fungovat a udržovat vztahy a shánět peníze, to je to nejtěžší na tom.

Zajímá vás, na kolik závodní motorka vyjde? „Já jsem nikdy moc motorky nevlastnil. Já jsem v týmech motorky spíše užíval a rozbíjel,“ směje se a dodává: „...ale ta motorka na Grand Prix, na které jsem závodil, mohla být mezi 10 -15 miliony korun.“

Na okruzích na přátelství zapomeňte

Když Lukáš Pešek na okruzích začínal, všichni se s ním kamarádili a chtěli mu pomoci. Do doby, než je začal porážet. S ohledem na život profesionálního závodníka Lukáš kvituje svůj současný životní styl. „Člověk je tam v nějaké bublině. Do listopadu závodí a potom následuje příprava. Je to koloběh a deset let mi takhle uniklo pod prsty, když jsem je strávil v letadle či na motorce. Dnes můžu říct, že ten život, co žiji teď, je mnohem lepší,“ překvapuje ve svém hodnocení.

Poklona pro ženy

Lukáš Pešek v Praze provozuje svoji motoškolu a od mistra svého oboru se učí malí i velcí. Podle úspěšného závodníka, který sbíral vavříny po celém světě, se na motorce prý naučí líp ženy než muži!

Sdílejte článek
Štítky motorky Lukáš Pešek

Přečtěte si také