TopStar

27. května 2013 06:40

Blanka Konrádová

Nálepková riskuje: Vrací se do Himálaje!

To je neuvěřitelné! Loni se Světlana Nálepková vrátila z Himálaje na smrt nemocná a v červenci tam pojede zase! „Bylo to těžké, ale krásné, a člověk to chce zažít znovu. Prostě se tam musím vrátit,“ vysvětluje jednoduše herečka.

Loni strávila vysoko v horách celý měsíc. Domů se však vrátila s podlomeným zdravím. „Chytla jsem tam zánět dutin, takže se mi blbě dýchalo. Do toho jsem krvácela z nosu a nakonec jsem propadla depresi,“ vzpomíná. Lékaři jí po návratu diagnostikovali lehký otok mozku. Přesto ji to do Laddakhu táhne znovu.

„Rozjeli jsme tam adopční program. Bylo tam asi 40 dětí, které neměly na to, aby mohly dál chodit do školy. Tak jsme doma oslovili kamarády a našli mezi nimi sponzory. Posílají každému z nich ročně 5 600 Kč na školné. Já jsem si takhle adoptovala jedenáctiletou Tany. Úplně jsem se do ní zamilovala.“

Do Malého Tibetu pojede znovu s hnutím Brontosaurus, ale tentokrát nebude děti učit, nýbrž je navštíví v jejich rodinách a vezme na piknik, který tolik milují.

„Prý na to existují nějaké léky, aby člověk ty výšky lépe snášel, tak je zkusím,“ přemýšlí zpěvačka, jak se vyhnout zdravotním potížím.

Světlana nedávno oslavila 10 let od uvedení recitálu Edith Piaf, ke kterému napsala scénář její sestra. Po Edith Piaf, Marlene Dietrich a Marilyn Monroe by ráda našla další „nosný život“, který by přivedla na divadelní prkna. Zatím nastudovala šansonový recitál Dobrý ročník.

Na výročním představení byla i její dcera Josefína, která je v posledním ročníku na pražské AVU. V současné době je na studijním pobytu v Holandsku. „Ona je nadšený divák. Viděla to asi patnáctkrát. Vždycky když mám premiéru nebo významnější představení, tak u toho chce být,“ svěřila se Světlana.

-iba-

Video VIP zprávy


Přečtěte si také