TopStar

25. června 2013 06:30

Dagmar Dandová

Násilník Gérard Depardieu ignoruje soudy

Pařížský soud před pár dny potrestal francouzského herce Gerarda Depardieua pokutou 4000 eur a šestiměsíčním zákazem řízení poté, co si to známý herec šněroval opilý ulicemi na svém skútru. K přelíčení se ale Depardieu nedostavil.

Známému milovníkovi vína vloni policie naměřila v pařížských ulicích 1,8 promile alkoholu. Momentálně je ve Francii povoleno pouze 0,5 promile. Herec však soudy naprosto ignoruje. K soudnímu jednání se vůbec nedostavil, i když mu podle zákona hrozila nejen pokuta ve výši 4500 eur, ale ještě dva roky vězení.

Prokuratura ale byla milosrdná. Herci vyměřila pokutu ve výši 4000 eur a přidala jen deset měsíců zákazu řízení. Milovník všeho francouzského se ale staví v posledních letech proti své zemi. Na protest proti vysokým daním pro bohaté Francouze se stal raději občanem Ruska.

Depardieu je na vládu tak rozzlobený, že se z Francie do Ruska rovnou odstěhoval. Jeho nepřítomnost ve Francii byla také důvodem, proč nepřišel k soudu. „Je frustrující, když tu není přítomen obžalovaný a nemůže odpovídat na naše dotazy,“ řekla na závěr procesu státní zástupkyně Aurélie Devos.

Hercova vina byla podle státní zátupkyně naprosto nepopiratelná. „Při policejní kontrole z něj byl silně cítit alkohol. V první chvíli pan Depardieu kontrolu na přítomnost alkoholu v krvi odmítl. „Začal se rozčilovat a řekl, že žádnou kontrolu nechce,“ uvedla dále státní zástupkyně.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky Francie pokuta soud promile

Přečtěte si také