TopStar

26. dubna 2013 06:30

Blanka Konrádová

Našli jsme ho! Pavel Skřípal měl být zetěm Bohdalové

To je ale pikantérie! Exmanžel Simony Stašové (58) zaměstnává jejího exmilence! Nebo-li u Pavla Trávníčka (62) v divadle hraje Pavel Skřípal (57). Muž, kterého Jiřina Bohdalová (81) opečovávala s nadějí, že se stane jejím zetěm a díky němuž má druhého vnuka Votjěcha (17).

Pavel Skřípal žil se Simonou Stašovou bezmála deset let. Souběžně však vedl manželský život a vymstilo se mu, že chtěl „sedět na dvou židlích“. Nakonec totiž neměl na čem sedět.

„Pro chlapa je taková věc vždycky nepříjemné překvapení,“ přiznává po letech. „Ale kdybych stál před stejnou volbou znovu, asi by to dopadlo stejně.“ Pavel se z krize nepoučil. Důkazem jsou čtyři děti, které má každé s jinou ženou. Ženatý byl přitom dvakrát.

Se Stašovou se poznal v roce 1988 a pomáhal jí s výchovou prvorozeného Marka (26). Když se narodil jejich vlastní potomek Vojtěch, doufala herečka v rozvod. Ten se však nekonal, a tak poslala milence k vodě.

Paní Skřípalová si zase myslela, že se s nemanželským dítětem dokáže vyrovnat, ale přecenila se. „Vůbec se jí nedivím,“ zpytuje svědomí Skřípal, „taky bych nemohl být se ženou, která by během našeho manželství počala dítě s jiným.“

Dokud žil se Simonou, stýkal se také s její matkou Jiřinou Bohdalovou. „Byla na mě moc hodná. Až do doby, kdy jsem se rozhodl, že se nerozvedu. Pak nastalo utrum a už jsem se s ní neviděl,“ vzpomíná.

Rodiny kolem Simony Stašové si ale Pavel Skřípal váží a přál by si, aby jeho syn z ní čerpal inspiraci pro svůj život. „Hercem určitě nebude, žil v tom, takže ho to dostatečně odradilo. Ale uvažuje o filmové produkci,“ prozrazuje.

Marek, kterého má Simona se svým druhým manželem Italem Eusebiem Cicottim, studuje režii. „Pokud jim to vyjde, tak by mohli fungovat jako bratři Coenové,“ sní herec. O profesní příležitosti by se tedy nemusela strachovat jak Bohdalová, která už prohlásila, že Marek studuje režii, aby ji mohl obsazovat, tak Skřípal.

Na velké herecké příležitosti zatím čeká. Nicméně objevil se v seriálu TV Prima Cesty domů, kde si zahrál podnikatele s diamanty, a v seriálu Sanitka, který točí Filip Renč, byl obsazen do role galeristy. „Pan režisér mi dal poměrně volnou ruku, a protože šlo o chlápka hrubého a svérázného, vybavil jsem si bývalého ředitele Národní galerie,“ přiznává se k inspiračnímu zdroji herec.

Zatím poslední filmovou roli mu dal Milan Cieslar, který natáčí koprodukční film Collette. Skřípal v něm hraje esesáka. „Divil jsem se, protože nejsem ani štíhlý ani blonďák, ale oni mi dali skleněné oko a ten můj ksicht se stal takovým prasečím. Hraju odpornýho tlustýho kápa v koncentračním táboře.“ Uniformu – originál na jeho monumentální postavu sehnali až v Polsku.

Krom toho, že hraje v Divadle Pavla Trávníčka, vyučuje Pavel Skřípal soukromě rétoriku a hodiny si u něj berou jak začínající herci, tak manažeři, kteří chtějí zdokonalit svůj verbální projev.

Ivana Bachoríková


Přečtěte si také