TopStar

31. prosince 2018 10:20

Tereza Šulcová

Nečekaně zemřel herec Aleš Kubát (†30)! Osudovou nemocí byla rakovina

Tyto Vánoce slavil herec Aleš Kubát naposledy. Hned dva dny po Vánocích nečekaně zemřel na rakovinu. Kubát nad touto agresivní nemocí již jednou vyhrál, avšak nyní přišla po špičkách.

„S rakovinou už bojoval v minulosti, ale porazil ji. Že se mu nemoc vrátila podle všeho nevěděl. Jeho smrt pro nás byl šok, příčinou měla být agresivní metastáze v ledvinách,“ prozradil Blesku jeden z hercových přátel. Hercova sestra smrt potvrdila na sociální síti.

Herec působil v Národním divadle v Brně nebo v přažském divadle Na Rejdišti. Zahrál si i v seriálech, třeba Cesty domů. Nečekaná smrt mladého života s sebou nese otázky. Proč herec nechodil na pravidelné kontroly? Na tuto otázku odpověděla jeho sestra Kateřina.

„On nám vždycky přísahal, že půjde a pak říkal, že byl, abychom mu s tím furt dali pokoj,“ svěřila se jeho sestra deníku Aha! s tím, že Aleš zřejmě chtěl věřit, že je vyléčený. Kubát zemřel v noci z 25. na 26. prosince. Důvodem byl prasklý nádor na ledvině, o kterém se dozvěděl ten den ráno. „Vánoce jsme trávili u rodičů v Chrudimi. Aleše pobolívalo břicho, jenže myslel, že to je jen žlučník nebo že něco špatného snědl. Na Boží hod ráno nám ale říká, pojďte sem, já to mám nějaký tvrdý. Odjeli jsme s ním okamžitě do nemocnice a tam mu po ultrazvuku sdělili, že má metastáze a veliký nádor na ledvinách,“ vypráví Kateřina.

Ten den se začala plánovat léčba, ale už bylo bohužel pozdě. Hned večer Aleš zemřel v náručí své matky. „Večer jsme v objetí usnuli a v noci, když šel na záchod, omdlel. Ve dveřích. Slyšeli jsme to a hned byli u něj. Ještě žil, koukal na nás, ale když přijela záchranka a mamka ho pustila, tak zemřel… Nádor mu praskl a nastala otrava organismu. Všechno se to stalo v jeden den,“ řekla Kateřina. Tento smutný příběh by měl být varováním pro všechny, kteří si prošli onkologickým onemocněním, aby tuto nemoc nepodceňovali a chodili na kontroly, apeluje jeho sestra.

Sdílejte článek
Štítky Vánoce rakovina

Přečtěte si také