TopStar

14. července 2014 10:50

Táňa Sáblíková

Nečekaný coming out! Další sportovec se přiznal k homosexualitě

Některá přiznání jsou jen oficialitou, jiná jsou opravdu překvapením. Přiznání legendy plaveckého sportu Iana Thorpa bylo spíše z toho druhého soudku.

Ten se sice nikdy o svém soukromém životě nebavil, přiznáním své orientace ale kdekoho překvapil. Stalo se tak v rozhovoru s britským moderátorem Michaelem Parkinsonem, kdy miláček rodné Austrálie všem divákům sdělil, že je gay. Zároveň také uvedl, že svou orientaci skrýval právě kvůli tomu, že byl slavný sportovec, ke kterému vzhlížela spousta lidí. Nechtěl, aby jeho pověst utrpěla, a tak roky a roky zapíral, jestli se mu líbí ženy, nebo muži. Ian tak se svým coming outem přišel až poté, co ukončil kariéru.

A kdo další ze slavných sportovců přiznal, že je homosexuál? Velký rozruch vyvolalo přiznání bývalého německého reprezentanta ve fotbale Thomase Hitzlspergera, ten svoji kariéru ale již ukončil, další homosexuálně orientovanou sportovkyní je například atletka Casper Semenya, basketbalista NBA Jason Collins, bývalé tenistky Billie Jean King, Martina Navrátilová nebo Amelie Mauresmo.

Ian se prostě nemusí stydět a rozhodně nemusel čekat tak dlouho, fanoušci by ho milovali i tak.

Ian Thorpe přiznal homosexualitu v rozhovoru s britským moderátorem Michaelem Parkinsonem. Foto: profimedia

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také