TopStar

6. ledna 2014 10:48

Nehoda Michaela Schumachera: Nové svědectví přímo ze svahu

Objevil se nový svědek v případu nehody sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera, který po pádu na lyžích už přes týden leží v kómatu. "Jel maximálně dvacet kilometrů v hodině," řekl deníku Der Spiegel mladý muž, který byl přímo na sjezdovce.

Nehoda se udála předminulý víkend ve francouzském Grenoblu. Michael Schumacher podle všeho sjel ze sjezdovky do volného terénu, aby pomohl dceři svého kamaráda, která uvízla v hlubším sněhu.

Mladík z Essenu (nepřál si být jmenován) tuto teorii potvrdil s tím, že nehodu Michaela Schumachera náhodou natočil na telefon, protože původně natáčel svou přítelkyni. Vyšetřovatelé nehody z francouzského Albertville si video vyžádali k prozkoumání.

Původní zprávy hovořily o tom, že Michael Schumacher přímo závodil s přáteli ve volném terénu a že jeho rychlost dosahovala až šedesáti kilometrů v hodině. To ovšem manažerka Schumachera Sabine Kehm vehementně popřela již před několika dny s tím, že k nešťastnému pádu došlo poté, co se jedna z Schummiho lyží dostala do hlubokého sněhu.

Schumacher prožil v kómatu své pětačtyřicátiny. V nemocnici ho navštěvuje rodina, manželka Corinna opouští pokoj jen výjimečně. Lékaři pacienta udržují v umělém spánku při tělesné teplotě do 35 stupňů. Stále nedokážou říct, zda Schumacher přežije, natož jaké budou následky.

Sdílejte článek
Štítky nehoda lyžování sníh sjezdovka kóma Michael Schumacher terén

Přečtěte si také