TopStar

9. září 2018 11:50

Ilona Blašková

Nej slavné mámy: Která je nejmladší, nejstarší a s nejvíce dětmi?

Známe je z filmových pláten i z obálek časopisů. Tyto úspěšné ženy jsou ale také matky! Všechny mámy jsou něčím speciální a výjimečné. Ale tyto slavné dámy mají něco, čím vyčnívají nad ostatními. Která hvězdná maminka je nejmladší, nejstarší a která má nejvíce dětí?

Maminky s nejvíce dětmi

Některé ženy po dětech netouží a tři děti jim přijde moc. Jiné si přejí velkou rodinu a plození je pro ně příjemná rutina. Jako pro americkou herečku Miu Farrow. Ta jich má rovnou čtrnáct! Na porodním sále byla ale jen čtyřikrát. Ostatních deset dětí adoptovala.

Americká herečka Tori Spelling má se svým manželem Deanem McDermotem pět dětí! Své poslední dítě porodila ve třiačtyřiceti letech a byla na to velice hrdá! Údajně bylo jakousi „náplastí“ na jejich manželskou krizi. Provalilo se totiž, že Dean trpěl závislostí na sexu a herečku podváděl.

Americká televizní hvězdička Kris Jenner Kardashian má se svým prvním manželem právníkem Robertem Kardashianem čtyři děti – Courtney, Kim, Khloé a Roberta. S druhým manželem Williamem Brucem Jennerem pak další dvě – Kendall a Kylie. William, který si nechal změnit pohlaví a přijal jméno Caitlyn má z předchozího vztahu ještě 4 děti. Takže suma sumárum, to dělá 10 dětí!

Nejstarší maminka

Věk rodiček se stále posouvá. V dnešní době je tedy celkem normální, že se ženy stávají maminkami až po čtyřicítce. Ale taková Janet Jackson si počkala ještě déle! Jako „stará prvorodička“ což je běžně používaný lékařský termín, se stala poprvé maminkou v 50 letech! Ve věku, kdy se ženy často dostávají do menopauzy, porodila katarskému podnikateli Wissamovi Al Manovi zdravého syna Eissu. Bohužel už čtyři měsíce po porodu se zpěvačka se svým partnerem rozešla.

Nejmladší maminka

Na druhé straně jsou ženy, které si s mateřstvím nedávají na čas. Patrně nejmladší hvězdnou maminkou byla nedávno zesnulá zpěvačka Aretha Franklin. Když rodila poprvé, bylo jí teprve třináct let! Syna pojmenovala po svém otci, o kterém se také povídalo, že by mohl být i otcem jejího dítěte. Zpěvačka mu pořídila ještě další tři sourozence, kteří měli každý svého tatínka.

A jaká čísla jsou podle Guinessovy knihy rekordů?

Nejvíce dětí porodila v 18. století Feodor Vassilyevová z ruského města Šuja. Během svého života porodila šestnáctkrát dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Když to sečteme, vyjde nám neuvěřitelné číslo – 69 dětí! Moc se s tím nepárala, co?

Nejstarší rodičkou, je jistá Maria del Carmen Bousada de Laraová z Barcelony, které se v roce 2006 ve věku 66 let císařským řezem narodila dvojčata. Tři roky po porodu však zemřela na rakovinu.

la spagnola maria del carmen bousada de lara è la mamma più vecchia del mondo nell'anno 2006 ha avuto due gemelli una settimana prima di compiere 67 anni , è morta di cancro nel 2009

Posted by Khalid Jaakaa on Saturday, February 5, 2011

Nejmladší prvorodičkou je Lina Medina z Peru, která 14. května 1939 porodila císařským řezem syna Gerarda. Bylo jí neuvěřitelných 5 let, 7 měsíců a 21 dní! Holčička trpěla zdravotní poruchou – předčasným dospíváním a menstruovala už od 8 měsíců! Jméno otce však nikdy neprozradila. Spekulovalo se, že to byl ale její vlastní otec!

Sdílejte článek

Přečtěte si také