TopStar

13. ledna 2019 08:00

Tereza Šulcová

Nejbohatší muž světa Jeff Bezos se po 25 letech manželství rozvádí

Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos a jeho žena MacKenzie ve středu ráno na svých sociálních sítích oznámili, že se budou po 25 letech manželství rozvádět. Důvod rozpadu manželství neuvedli.

„Společně jsme se rozhodli, že se rozvedeme a budeme pokračovat ve společném životě jako přátelé," uvedli ve svém prohlášení, které bylo zveřejněno na Twitteru Jeffa Bezose. "Kdybychom věděli, že se po 25 letech rozvedeme, uděláme to všechno znovu." Spekuluje se, že za rozpad manželství může Jeffovo několikaměsíční podvádění s novinářkou Lauren Sánchez. Tvrdí to deník National Enquirer, který údajně vlastní fotky se zmíněnou dvojicí. Zajímavostí je, že Lauren je v manželství s Patrikem Whitesellem - nasadila mu parohy?

Se svojí manželkou se seznámil rok před založením Amazonu. Pokud osmačtyřicetiletá MacKenzie Bezos skutečně obdrží polovinu majetku svého manžela, bude mít více než 68 miliard dolarů, což z ní rázem činí pátou nejbohatší osobu na světě. Dokonce i výplata ve výši 1 % znamená, že se jedná o jeden z největších rozvodů v dějinách.

Nejbohatší muž světa má na svém kontě kolem 136 miliard dolarů, což je v přepočtu přes 3 biliony korun. Zatím není jasné, jaký dopad bude mít na jeho jmění rozvodové vypořádání. Nebo na jeho podíl v Amazonu, který založil v roce 1994 - Bezos (54) vlastní 16 % z celkového zisku Amazonu, což činí 95 % jeho celkového jmění. Je také vlastníkem Washington Post a raketové společnosti Blue Origin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také