TopStar

18. prosince 2013 10:00

Dagmar Dandová

Nejkrásnější muž světa Brad Pitt slaví padesátiny – 10 zásadních bodů jeho života

Herec Brad Pitt slaví narozeniny, a i když mu je padesát, stále patří k nejvíce žádoucím mužům na světě. S Angelinou Jolie vychovává šest dětí (tři jsou jejich vlastní, tři adoptované), natáčí a režíruje filmy, a dokonce se věnuje práci realitního makléře a navrhuje šperky.

Pojďme se podívat, jaké byly milníky Bradova života:

První role

Brad byl umělec již od narození. Jako dítě vypadal jako andílek a všichni ho obdivovali, jak je roztomilý. Odmala se rád předváděl, ve škole hrál divadlo, zpíval ve sboru a předváděl různé scénky. Kromě toho i aktivně sportoval. Plaval, hrál tenis a zkoušel golf. První roli dostal ve 14 letech ve snímku No Way Out.

První sex na plátně

Ve filmu Thelma a Louisa dostal jednu z prvních větších rolí a znamenalo to pro něj průlom v kariéře. Zahrál si mladíka, který má žhavý sex s Geenou Davis (57), kterou pak okrade a opustí.

První tučný šek

Pitt byl prvním hercem v historii, který získal v roce 1996 za film Seznamte se, Joe Black víc než 10 milionů dolarů. Za Hanebné pancharty dostal už 37,6 miliónů dolarů.

První pusa

Když mu bylo 15 zahrál si v seriálu Dallas, kde randil s dcerou Priscilly Presley. Tu hrála herečka Shalane McCall (51) a s ní se jako poprvé Pitt políbil. Prý se u toho hrozně styděl.

Největší lásky

Hollywoodsky krasavec nikdy nebyl na sex na jednu noc a vždy spíše vyhledával dlouhodobější vztahy. Chodil s Juliette Lewis (40) 1989–1993, Gwyneth Paltrow (41) 1995–1997, Jennifer Aniston (44) 1998–2005 a nyní sbalil jednu z nejhezčích hereček Angelinu Jolie (38). S ní vychovává šest dětí: Shiloh (7), dvojčata Vivienne a Knoxe (5) a adoptoval Madoxe (12), Zaharu (8), Paxe (10).

Nejlepší brigády

Pitt dělal spoustu věcí, aby se uživil, předtím než se proslavil. Dělal řidiče limuzín pro prostituky, v převleku kuřete dělal maskota fast foodu nebo stěhoval ledničky.

Nejvíc sexy muž planety

Stal se jím dokonce dvakrát a to v roce 1995 a 2000.

Ocenění

Herec natočil spoustu megahitů a dokonce získal tři nominace na Oscara a pět nominací na Zlatý glóbus. Ten získal jednou a to za úlohu pacienta Jeffreyho Goinese ve filmu 12 opic.

Zákaz vstupu

Kvůli roli ve filmu Sedm let v Tibetu, který je založen na skutečných událostech, má Brad zakázaný vstup na území Číny. Ztvárnil ve snímku rakouského horolezce Heinricha Harrera, který chtěl dobýt vrchol jednoho z nejvyšších štítu Himálaje – Nanga Parbatu. Cestou se dostal až do tajemného světa Tibetu, kde se stal učitelem mladého dalajlámy.

Chtěl být pilotem

A svou vášeň pro letadla si v dospělosti splnil. Pořídil si rovnou stíhačku Spitfire za téměř šestašedesát milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek
Štítky Brad Pitt Tibet Jennifer Aniston nominace Angelina Jolie

Přečtěte si také