TopStar

22. listopadu 2013 15:40

Dagmar Dandová

Nejkrásnější muž z celé Evropy je… Čech

Muž roku a vítěz ankety o nejkrásnějšího chlapa Prima Stylu – Antonín Beránek – zabodoval na soutěži Mister International, která se letos konala v Jakartě v Indonésii. Stal se šestým nejkrásnějším Mužem světa a nejhezčím Evropanem. Antonín navíc získal i cenu Indonésanů!

„Je vidět, že pánové z České republiky jsou úspěšní i při mezinárodních soutěžích, což je skvělé,“ řekl Antonín Beránek ihned po svém úspěchu a dodal: „Jsem unavený. Spal jsem totiž zhruba jen pět hodin denně. Ale byla to velká zkušenost.“ Na finále se poctivě připravoval, kromě jiného navštěvoval kurz anglického jazyka.

O titul Mister International soutěžilo celkově 38 uchazečů z celého světa. Výhru si nakonec odnesl José Anmer z Venezuely, druhý se stal Albern Sultan z Indonésie a třetí Jonathan Marko z Brazílie.

Antonín Beránek strávil v Jakartě skoro tři týdny. Z Indonésie si odvezl spoustu zážitků. Nejvíc na něj prý asi zapůsobila návštěva dětského sociálního zařízení, kam putoval výtěžek z dražby předmětů, které přivezli jednotliví soutěžící. Beránek na dražbu přivezl servis z českého křišťálu, který se vydražil za druhou nejvyšší částku.

Kromě servisu z českého skla s sebou Antonín vezl také padesát let starý národní kroj a čtyři klobouky. „Hrozně jsem se o něj bál, aby se mu nic nestalo. Je to památka,“ strachoval se Beránek, který navíc obdržel v Jakartě ještě dvě ocenění: Indonesian Pageans a The Stunning Angel, což jsou ceny od indonéských médií a fanoušků.

„Tak jsem si aspoň něco přivezl zpátky do Čech,“ smál se Antonín Beránek.

-dad-

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také