TopStar

7. listopadu 2018 10:02

Tereza Šulcová

Nejoblíbenější britskou osobností se stal Sir David Attenborough

Sir David Attenborough byl vyhlášen jako nejoblíbenější britská osobnost před Tomem Hanksem a Stevenem Spielbergem

Sir David Attenborough byl vyhlášen jako nejoblíbenější britská osobnost před Tomem Hanksem a Stevenem Spielbergem - princ Harry v žebříčku vyšel oblíbenější, než jeho babička, královna. Attenborough získal v žebříčku celých 87 procent, přičemž Tom Hanks se umístil jako druhý. Studie zjistila, že americký filmový režisér Steven Spielberg je třetí nejoblíbenější filmový režisér. Roald Dahl, známý díky jeho knize Obr Dobr, Matylda a mnoha dalších, se umístil na čtvrtém místě s hodnocením 81 procent. Průzkum také ukázal, že princ Harry je více populární než královna.

Komik Rowan Atkinson, boxer Muhammad Ali a herec Harrison Ford se také objevili v top 10. V dalších se objevuje i Robin Williams, který dostal 79 procent.

Lidé pracující v zábavném průmyslu obecně zaujímali nejvyšší pozice přičemž 21 z 25 nejoblíbenějších mužů a žen pracují jako herci, spisovatelé, přednášející nebo podobní odborníci.

Sir David Attenborough je britský přírodovědec, známý hlavně jako popularizátor a dokumentarista. Již více než 60 let je spojován se šířením poznatků přírodních krás celého světa. Mezi jeho nejznámější díla patří devět sérií o rozmanitosti života na Zemi, které vytvořil ve spolupráci s Natural History Unit BBC.

Sdílejte článek
Štítky Tom Hanks princ Harry Steven Spielberg

Přečtěte si také