TopStar

4. listopadu 2017 07:00

Nejohavnější instagramový trend: blogeři s make-upem panenek Bratz

Halloween je přehlídkou těch nejděsivějších a nejzvrácenějších kostýmů a make-upu. Není tedy divu, že koncem října na sociálních sítích vznikalo stále více flash mobů blogerů, kteří si na obličej malují oblíbené zrůdy i dětské hrdiny. V případě s panenkami Bratz lze jen těžko odhadnout, co tím chtěli autoři říci. Vypadalo to každopádně spíš děsivě.

Panenky Bratz vydávala společnost MGA Entertainment v letech 2001-2016. Za tuto dobu se hračky dostaly na špičku popularity (konkrétněji v roce 2006, kdy si Bratz získaly 40% z prodeje panenek na trhu), prošly si několika soudními procesy se společností Mattel a upadly do hlubiny. Pro jednu generaci jsou tyto panenky příznačným bodem dětství, vždyť přemalované panenky ve vyzývavých oblečcích jsou předmětem hezké nostalgie. Jen ten make-up ve stylu Bratz se hezkým nazvat asi nedá.

#transformationtuesday

Příspěvek sdílený Matte (@missgaymatte), Říj 24, 2017 v 6:26 PDT

Making one of my fave childhood dolls a reality today I love Halloween #love #Halloween #halloweenmakeup #tutorial #makeuptutorial #wakeupandmakeup #bratzmakeup #bratzdoll

Příspěvek sdílený Aideen Murphy (@aideenkatemakeup), Říj 31, 2017 v 2:04 PDT

Zdrojem pro tento trend byl instagramový účet @missgaymatte. Dvaadvacetiletý bloger z Chicaga si jako první namaloval na obličej obří vypoulené oči a kypré rty. Po něm se na tenhle nápad chytily i blogerky-ženy.

Příspěvek sdílený RENÉEMOMMYWIFE (@nayyy.c), Říj 31, 2017 v 10:50 PDT

BRATZ @urbandecaycosmetics @makeupforeverofficial @nyxcosmetics @maccosmetics #makeup#BRATZ#bratzmakeup#halloweenmakeup

Příspěvek sdílený Lindsay Self Taught MUA (@lindzaysbeauty), Lis 2, 2017 v 7:23 PDT

Have a happy Halloween DOLLS #halloweencostume #bratzmakeup #BratzDoll #halloweenmakeup #halloween2017

Příspěvek sdílený V A N E S S A (@ohvantey), Říj 31, 2017 v 10:26 PDT

Sdílejte článek

Přečtěte si také