TopStar

6. března 2018 11:27

Ilona Blašková

Nejsledovanější český Youtuber Kovy se přiznal k odlišné sexuální orientaci

Jeden z nejsledovanějších českých Youtuberů Karel Kovář alias Kovy zveřejnil velmi otevřené video, které muselo šokovat hlavně jeho fanynky a obdivovatelky. Kovy se v něm otevřeně přiznal ke své odlišné sexuální orientaci.

Video s názvem “Coming Out“ shlédlo jen pár hodin po zveřejnění přes 150 tisíc diváků. A proč se tenhle sympaťák vlastně rozhodl jít s kůží na trh? „Jsem unavený ze všech těch komentářů - Kovy, jsi teda gay nebo nejsi? - Chci to říct prostě narovinu, abych to měl za sebou. Důvod proč tohle video dělám, je ten, že za touhle kamerou se skrývá spousta lidí, který si můžou procházet tím, čím jsem si procházel já v těch třeba 13 letech a neměl jsem nikoho, kdo by o tom se mnou mluvil,“ prozradil Youtuber.

Kovy přiznává, že svoji odlišnost vnímal už od dětství. Na škole sice zkoušel mít vztahy s dívkami, jenže ho nenaplňovaly. I tak dlouho nechtěl připustit, že je gay. Za každou cenu si chtěl najít holku. V průběhu puberty jsem se z extroverta změnil na absolutního uzavřeného introverta. Nikomu by nepřál, aby to v sobě musel držet 19 let svého života.

K tomu, aby Kovy začal o své orientaci mluvit, mu pomohl právě internet a jeho otevřenost. V 19 letech tak svoje tajemství poprvé prozradil nejbližším kamarádům a rodičům. „Toho jsem se bál asi nejvíc. Naštěstí mám úplně zlaté rodiče, kteří mě v tom 100% podrželi. Víte, tohle není samozřejmá věc. Já jsem třeba první na českém Youtubu z velkých Youtuberů, kdo o tom otevřeně mluví. A fakt nevěřte tomu, že jsem jediný, kdo je na české scéně gay," řekl Kovy.

Zatímco v Česku je u známých osobností coming out - neboli přiznání sexuální orientace, spíše výjimku, v zahraničí jde o celkem běžnou věc. Například Miranda ze Sexu ve městě, herečka Cynthia Nixon, byla vdaná 15 let, a z manželství má dvě děti. V roce 2008 ale veřejně oznámila, že už několik let udržuje trvalý vztah se ženou.

Osmapadesátilětý oscarový herec Kevin Spacey zase loni v říjnu prohlásil, že se rozhodl žít jako gay. Učinil tak poté, co ho kolega Anthony Rapp obvinil z údajného sexuálního obtěžování, ke kterému mělo dojít před 30 lety.

O Jodie Foster se dlouho pouze šuškalo, že má raději ženy než muže. V roce 2013 to sama slavná herečka potvrdila na předávání cen Zlatých Glóbů.

Také hvězda Twilight ságy Kirsten Stewart byla dlouho vídána po boku kolegy Roberta Pattinsona. V roce 2016 ale britskému magazínu řekla, že je šťastně zamilovaná do své přítelkyně a nemá co skrývat.

Loni v létě se na sociální síti přiznal k bisexualitě zpěvák Aaron Carter, mladší bratr Nicka ze slavných BackStreet Boys.

Sex idol Neil Patrick Harris, který hrál sukničkáře v seriálu “Jak jsem poznal vaši matku“, šokoval v roce 2006, že je gay. Po desetiletém vztahu se oženil s hereckým kolegou Davidem Burtkou a společně vychovávají dvojčata, která jim porodila náhradní matka.

Sdílejte článek
Štítky Kovy

Přečtěte si také