TopStar

10. prosince 2017 09:06

Nejúspěšnější zahraniční seriály roku 2017

Říká se, že pokud nevyšel v roce jediný dobrý seriál, další rok bude neúspěšný. To naštěstí nehrozí, protože v letošním odeznívajícím roce se objevila na obrazovkách spousta seriálových skvostů, ať už šlo o puberťáky, pornoherce, fantastické stvůry či další rozličné hrdiny. Připomeňme si tedy nejzajímavější seriály a každý si vyberme ten pro nás nejlepší.

Příběh služebnice

Blockbuster letošního roku. A rozhodně zaslouženě. Tento seriál podle příběhu autorky Margaret Atwood z roku 1985 na aktuálnosti rozhodně neztratil. Jedná se o antiutopii: příběh se rozvíjí v budoucnosti totalitního systému. Ženy jsou bez jakýchkoli práv, navíc ty z chudých rodin, které jsou schopny porodit potomka, putují do speciálních táborů a připravují se k vykonání své jediné životní funkce, právě početí dítěte. V hlavní roli můžeme vidět fantastickou Elisabeth Moss a v neméně významné roli i někdejší hrdinku Gilmorových děvčat Alexis Bledel.

Free giveaway of the handmaids tale copy signed by Margaret Atwood. Comment your favourite character and #Handmaid'sTale for a chance to win. Příspěvek sdílený The Handmaid's Tale (@handmaid_tale), Čec 16, 2017 v 8:50 PDT

Stranger Things

Pokračování loňského přelomového příběhu o chlapci, který se dostal do paralelního zlověstného světa, jeho podivínských přátelích, o dívce s nadpřirozenými schopnostmi. Vše se odehrávána pozadí ‚‚osmdesátek“ s autentickým hudebním podkladem. Tvůrci seriálu, bratři Dufferovi tvrdili po ukončení první řady, že v seriálu je příliš mnoho prvků retro, ale ve druhé je jich ještě více. Zdá se, že celá tato epocha je autorům bližší než samotná příběhová linie. Nehledě na to je téměř nemožné se od seriálu odtrhnout a to především díky perfektnímu hereckému obsazení.

@finnwolfhardofficial #finnwolfhard #milliebobbybrown #noahschnapp #calebmclaughlin #gatenmatarazzo #sadiesink #mike #will #eleven #lucas #dustin #max #madmax #steve #dufferbrothers #strangerthings #netflix #11 #upsidedown #demogorgan #demodog #eggo #waffles #indiana #1983 #dungeonsanddragons Příspěvek sdílený Mouth Breather -11 (@_theupsidedownn), Pro 9, 2017 v 4:39 PST

Hra o trůny

Předposlední sezóna jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob alespoň špetku urovnala všechna dění příběhu. Jon Snow se konečně potkal s Daenerys (obejdeme se bez spoilerů) a ta koneččně započala válku, kterou plánovala předchozí sezóny. Sexu je již v seriálu méně, násilí ho však velmi kvalitně nahrazuje. Celkově je každý díl nové řady nabitý událostmi a vývojem dějství.

Pokud jste zastánci toho, že jste Hru o trůny nikdy neviděli a nikdy se na ni dívat nebudete, vysvětlíme ve zkratce. Jde o smyšlený svět, který se podobá středověké Evropě, a v něm probíhá krvavý boj o Železný trůn. Až na pár detailů v podobě draků a podobných smyšlených stvůr jsou témata realistická a velmi aktuální - karierismus, intriky, generační střety a láska, která by měla zvítězit nade vším.

"Shall we begin?" Dive deeper into the #GameofThrones Season 7 premiere. (Link in bio) #GoTS7 Příspěvek sdílený gameofthrones (@gameofthrones), Čec 18, 2017 v 10:12 PDT

Skam

Tento seriál pojednává o životě norských studentů, jejichž problémy jsou téměř totožné, co mají studentů celého světa. První lásky, střety generací, konflikty s přáteli. Příběh je vyprávěn způsobem vtažení diváka do celého dění a ten má pocit, že je jedním z hrdinů. Hrdinové jsou nejrůznější, každá sezóna se točí okolo někoho jiného a příběhy dalších postav jsou v pozadí. Děj říká, že nikdo nemůže být ideální, všichni dělají chyby, ale každý má možnost je napravit. A jak by tomu mohlo být jinak, všichni hrdinové jsou velmi hezcí a charismatičtí.

Hrdinové seriálu se stali v podstatě národními hrdiny a pro mnohé i nejlepšími imaginárními přáteli. Je známo, že seriál nesrší originálním námětem, do té doby byl natočen britský seriál Skins, který se slavil podobnou popularitou a byl založen na podobné tématice. Jména jako James Cook, Effy Stonem či Cassie Ainsworth jsou oblíbená dodnes a někteří fanoušci si nechtějí připustit, že by měl být seriál nahrazen právě dílem Skam. Který z počinů kinematografie je lepší, to zůstává posoudit na vás.

Gud, hvor pene de er. #skam #hartvignissens #Noora #William #Vilde #Eva #Isak #2Chris #Sana #Even #Eskild #Jonas Příspěvek sdílel uživatel @t1ekova, Pro 9, 2017 v 4:59 PST

Bude líp

Komediální seriál o náročné úloze matky samoživitelky se stal hitem roku. Sam vychovává tři dcery, vydělává jako o život, snaží se napravit ztroskotaný osobní život a nikdy nespadat do depresí. Diváci mají pocit, že příběh je právě o nich, a proto nepřestávají seriál sledovat a čekat na nové a nové situace.

Life’s about balance. #BetterThings is back for a brand new season 9/14 on FX.

Příspěvek sdílený Better Things (@betterthingsfx), Zář 3, 2017 v 11:04 PDT


Přečtěte si také