TopStar

26. května 2018 13:31

Ilona Blašková

Největší český festival dobrého jídla a pití Beko Fresh Festival se letos koná už po osmé

Kdo by nemiloval dobré jídlo a pití! Teď teda nemáme na mysli ty, co každý večer do sebe pošlou dvacet deka vysočiny a dobrou noc! Ale pokud se mezi gurmány počítáte nebo se prostě jenom občas rádi pořádně najíte, tak zbystřete!

Největší český festival dobrého jídla a pití Beko Fresh festival se letos koná už po osmé. A kromě libereckého kraje zavítá také do Českých Budějovic, Plzně a Pardubic. Letošní ročník se ponese v duchu té nejvyšší domácí i zahraniční gastronomie. Návštěvníci se mohou těšit na opravdové kulinářské zážitky, které na jiném festivalu ani jinde v republice na jednom místě v jeden víkend neuvidí.

Hlavní cooking show bude mít na starost už tradičně kuchařské eso Zdeněk Pohlreich, který bude návštěvníkům plně k dispozici. „Nejčastěji chodí s tím, že se chtějí vyfotit. Tak to je dobrý. A pokud má někdo nějaký konkrétní dotaz, ke kterému jsem schopný něco říct, tak poradím rád," řekl Zdeněk Pohlreich. Jak jsou na tom Češi s gurmánstvím. Lepší se to? „Tak já mám pocit, že ta věc se zlepšuje strašnou rychlostí. A zaplať pánbůh za to. Mám pocit, že se tu objevila spousta nových talentů a já doufám, že jich bude přibývat,“ dodal.

„Oni tam vždycky mají nějaké zajímavé kombinace. Takže letos třeba medvědí boršč nebo právě krokodýlí popcorn. Takže se chystám, že budu hned v první řadě," těší se Sandra Parmová. Delikatesy tu odprezentují nejlepší restaurace libereckého regionu, a také pivovary, kavárny a vinařství. A jestli i vy patříte mezi gurmány, pak si určitě udělejte čas a zavítejte 26. a 27. května do Liberce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také