TopStar

21. března 2019 14:00

Markéta Škorňová

Největší kauza minulého roku míří do kin: O aféře #MeToo se bude točit film

Excelentní herečky Charlize Theron či Nicole Kidman - to jsou jména, která uvidíme v titulcích snímku o skandálu, který otřásl světem showbyznysu. Kauza "Me Too" bude na filmovém plátně. Jak se zdá, mraky příběhů, v jejichž centru stál ten s hlavním „hrdinou“ Rogerem Ailesem, kterého dostaly na kolena dvě moderátorky, jen tak neutichne.

Aféra kolem šéfa Fox News Rogera Ailese je hlavním motivem celovečerního filmu, kde se v hlavních rolích objeví talentované krásky Charlize Theron a Nicole Kidman. Tyto dvě dámy si zahrají moderátorky, které Ailese srazily na kolena.

„Neměla jsem ani tušení, v jaké pozici Megyn byla, dokud jsem nevzala tuto roli,“ uvádí Theron v časopisu Variety. Osobní setkání se známou moderátorkou herečka neplánuje. „Nechci otevírat staré rány, dodává Theron. Hlavního aktéra, šéfa stanice, si ve filmu, který svou premiéru plánuje na prosinec letošního roku, zahraje John Lithgow. Režie se ujal Jay Roach.

Kdo to byl Roger Ailes?

Roger Ailes byl svého času jeden z nejmocnějších lidí Spojených států. Působil jako šéf nejsledovanější kabelové stanice v Americe. Byl skvělým manipulátorem, který díky svým nápadům a vlivu dopomohl do prezidentského křesla i Nixonovi, Reaganovi či Bushovi.

„Dnes se lidi víc dívají na televizi, než aby četli noviny a poslouchali rozhlas. Nebo četli knihy. Prostě jsou líní. U obrazovky sedíte, koukáte a posloucháte. Myšlení za vás udělá někdo jiný.“ Tak znělo Ailesovo krédo v roce 1970.

Právě přelom sedmdesátých a osmdesátých let byl zásadní v celkové obměně kolektivu v TV. Převaha blondýnek a krásných mladých žen nebyla jen náhodná. V té době to byla jedna z nich, Gretchen Carlson (hraje Nicole Kidman), která svého šéfa obvinila ze sexuálního obtěžování. Postupně se ke Carlosonové přidávaly další a další a závěrečnou pověstnou kapkou byla již zmíněná Megyn Kelly. Poté musel Ailes chtě nechtě rezignovat. Jelikož je Roger Ailes již dva roky po smrti, snímku se již nedočká. Tušíme však, že by se do kina stejně jen tak nehrnul.

Sdílejte článek
Štítky film Hollywood Nicole Kidman MeToo Charlize Theron

Přečtěte si také