TopStar

21. července 2017 12:44

vedran

Nemáme slov, říkají k sebevraždě Chestera Benningtona kolegové z branže

Chester Bennington, vokalista legendární rockové skupiny Linkin Park spáchal sebevraždu ve svém domě v Los Angeles. Oběsil se v den narozenin svého přítele, sólisty kapely Soundgarden Chrise Conella, který si na život sáhl už v květnu. Bohužel úspěšně. Reakce Benningtonových kolegů na sebe nenechaly dlouho čekat. Všichni jsou v šoku.

Frontman legendární americké rockové kapely Linkin Park Chester Bennington se oběsil, informoval mezi prvními server TMZ. Zprávu později potvrdila i policie. Tělo jednačtyřicetiletého muzikanta bylo nalezeno ve zpěvákově rezidenci v Palos Verdes Estates oblasti Los Angeles kolem deváté hodiny ranní ve čtvrtek 20. července 2017. Zpěvák po sobě zanechal 6 dětí ze dvou manželství.

Spoluzakladatel kapely Mike Shinoda potvrdil smrt přítele a kolegy. „Jsem v šoku, mé srdce je zlomeno, ale je tomu tak. Zveřejníme oficiální vyjádření, jak jen bude hotové,“ zmínil na svém Twitteru hudebník.

Hvězdy a fanoušci celého světa vyjadřují na sociálních sítích také svou soustrast. Kapela One Republic na svém twitterovém účtu napsala: „Chester měl 6 dětí. Pokud si někdo myslí, že svět bez tebe bude lepší, šeredně se plete.“

„Nemáme slov. Srdce je zlomeno. Odpočívej v pokoji, Chestře Benningtone,“ říká zpráva kapely Imagine Dragons.

Interpret trpěl alkoholismem a drogovou závislostí, v návaznosti na to procházel léčbou. V rozhovorech nejednou zmiňoval, že ho často popadají myšlenky o sebevraždě. Před půl rokem spáchal sebevraždu jeho blízký přítel Chris Cornell.

Bennington se stal ideálem celé generace milovníků rockové hudby konce „devadesátek“ – počátku tisíciletí. Kapela Linkin Park se považuje kultovní po celém světě. Naposled navštívila hudební kapela Linkin Park Českou republiku 11. června 2017, kdy byla jednou z hlavních kapel na Aerodrome festivalu v pražských Letňanech.

Životopis Chestera Benningtona

Chester Bennington se narodil 20. března 1976 rodině policisty a zdravotní sestry z americké Arizony. Hudbě se věnoval už od dětství, první hudební nástroj, kterému se naplno oddal, byl klavír. V chlapeckých kapelách zastával nejčastěji roli zpěváka. Do roku 1992 nebyl příliš známý mezi širokou veřejností. V tomto roce se Chester stal členem populární kapely Grey Daze, která se rozpadla v roce 1997. A právě v daném roce se stal zpěvák součástí kapely Linkin Park. Ta mu zprostředkovala slávu a za 20 let společného působení prodali po celém světě na 70 milionů desek. Jejich poslední album One more light vyšla v květnu letošního roku. Linkin Park se stali dvakrát laureáty hudební ceny Grammy. Od roku 2009 vystupoval také v kapele Dead by Sunrise.

Autor článku: Pavlína Švarcová

Sdílejte článek

Přečtěte si také