TopStar

25. listopadu 2014 11:02

Lucie Průchová

Nenechte si ujít mikulášskou besídku s kapelou The Tap Tap, Jiřím Mádlem a Ladislavem Angelovičem!

Připravili jsme pro vás rozhovor s moderátorem Ladislavem Angelovičem o skupině The Tap Tap a o jeho spolumoderaci s Jirkou Mádlem.

Přijeďte se podívat na The Tap Tap do Státní opery v Praze...

Jak vznikla myšlenka mikulášských koncertů ve Státní opeře?

Předvánoční čas je doba, kdy jsou lidé ještě o něco ochotnější pomoci dobré věci. A tak jsme si řekli, proč neuspořádat něco před Vánoci. A co může být lepšího než mikulášská besídka s The Tap Tap, navíc ve Státní opeře? Snažíme se dělat věci, které jen tak někoho nenapadnou.

Mají vaše mikulášské koncerty v Opeře nějakou stálou koncepci?

No kromě oné mikulášské besídky je speciální tradicí i přímý televizní přenos. Letos nás diváci mohou vidět v pondělí 1. 12. od 18.00 na Prima love.

Jak jste se stal moderátorem koncertů The Tap Tap?

Když jsme začínali, vznikaly mezi jednotlivými songy kvůli přesunu mikrofonů apod. určité prodlevy. Ty bylo potřeba nějak vtipně zaplnit. Nejdříve jsem je zaplňoval s kamarádem Jirkou Němečkem. A teď už celkem dlouho většinu našich koncertů moderuji sám. Opera je ale i v tomto směru něco speciálního.

Moderovat koncert v Opeře bude s vámi Jiří Mádl. Jak se na spolupráci s ním těšíte?

Jirka Mádl je nepochybně inteligentní sympaťák, takže není čeho se obávat. Půjde nám to spolu dobře.

Bedete se s Jiřím Mádlem předem připravovat?

Jak jsem říkal, je to přímý přenos, takže bude scénář a vůbec vše, jak má být.

Každý rok s vámi moderuje koncert v Opeře někdo jiný, jak spolumoderátory vybíráte?

Dvakrát to byl Jan Kraus a jednou Arnošt Goldflam. Ale kritérium je stejné jako u Jirky Mádla. Vždycky preferujeme inteligentní lidi se smyslem pro humor.

Státní opera je opět vyprodaná, jaký je to pocit pravidelně vyprodávat tak slavný sál?

Samozřejmě nás to těší. Stejně tak jsme rádi, že můžeme prostřednictvím přímého přenosu seznámit s tím, co se nám podařilo a co plánujeme do budoucna, širokou veřejnost.

Vašimi hosty budou Dan Bárta, Xindl X, Roman Zach, Iva Kubelková a Tereza Voříšková. Na co se od nich diváci mohou těšit?

Dan Bárta a Xindl X se projeví jako pěvecky disponovaní autobusáci a Roman Zach, Iva Kubelková a Tereza Voříšková se zhostí mikulášského představení.

Na jaký konkrétní projekt pujdou finance vybrané ze vstupného a DMS zpráv?

Výtěžek ze vstupného půjde na náklady spojené s přímým přenosem. Všechno, co pošlou diváci prostřednictvím DMS půjde na konto naší celonárodní sbírky na dostavbu pražského Jedličkova Ústavu. Zde vyroste zcela nová budova, do které se přesune náš vzdělávací projekt STUDEO. V rámci tohoto projektu umožňujeme lidem s handicapem získat kvalitní vzdělání v oborech, které je zajímají. Tím se zvýší jejich možnost uplatnění na trhu práce. To, o co nám jde, je udělat z příjemců sociálních dávek daňové poplatníky.

The Tap Tap funguji už 15 let. Jak se kapela za tu dobu změnila?

Jádro kapely se stabilizovalo, takže fluktuace je malá. A každý člen kapely už dnes pobírá honorář.


Přečtěte si také