TopStar

25. srpna 2017 19:32

Neobvyklá láska, nebo podvod? Seniorka se vdala za mladého Nigerijce. Vízum ale nedostal

Neobvyklá láska, nebo podvod? Seniorka se vdala za mladého Nigerijce. Vízum ale nedostal

Říká se, že láska kvete v každém věku. Jestli je tomu tak i v případě britské seniorky Angely (72) a jejího nigerijského manžela CJe (27), toť otázka. Oba svorně tvrdí, že se navzájem milují. A to přes skutečnost, že je téměř po celou dobu jejich manželství dělí přibližně 6 500 kilometrů. Britské úřady totiž nigerijskému mladíkovi odmítly udělit vízum.

Celý neobvyklý příběh začal v únoru roku 2015. CJ si bývalou taxikářku z Dorchesteru přidal do přátel na Facebooku. „Psali jsme si hodiny o našich rodinách a zájmech. Bylo to, jako bychom se znali roky. Jediný problém představovalo, že byl o 45 let mladší a žil 4 000 mil (přibližně 6 500 km) daleko,“ popsala Angela začátky vztahu pro britský deník Sun.

O tři měsíce později už šestinásobná babička letěla do Nigérie na svatbu. Bylo to zároveň poprvé, kdy svého budoucího manžela spatřila naživo. Sňatku nezabránil ani fakt, že i nejmladší ze tří synů Angely je o 15 let starší než jeho současný nevlastní otec.

Bizarní novomanželé si už plánovali, jak budou společně žít ve Velké Británii. Jenže žádost Angely o vízum pro svého manžela byla zamítnuta a úřady mu odepřely vstup na území Velké Británie. „Vízum mu úředníci neudělili, protože si mysleli, že nebudeme mít dostatek financí, když jsem v důchodu,“ vysvětlila Angela.

Podle britských zákonů totiž musí manželé, z nichž jeden usiluje o vízum, mít dohromady roční příjem v minimální výši 18 600 liber (přibližně 527 000 korun). Započítat se mohou i úspory, žadatelé ale musejí mít minimálně 16 000 liber (přes 450 000 korun) v hotovosti. Jenže ani jednou z těchto možností Angela a CJ evidentně nedisponují.

Britka od té doby už prý utratila 20 000 liber za dvě návštěvy svého manžela v Nigérii a také právníky, kteří se snaží zákon přelstít. CJ se podle Angely také snaží a půlku z vynaložených peněz jí prý postupně splatil.

Pokud tedy šlo o podvod, zatím se jeví jako dost nepovedený. Nigerijec se totiž do Británie nedostal, byť jen na návštěvu, protože mu Britové prý odmítli udělit i turistické vízum. A žádnou závratnou částku podle všeho z důchodkyně také nevymámil. Tato podivná love story ale ještě nekončí.

„Cítím ve svém srdci, že k sobě patříme a nepřestaneme bojovat do té chvíle, než budeme spolu jako manžel a manželka. Nedovolíme, aby nás něco rozdělilo,“ uzavírá Angela Nwachukwuová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také