TopStar

3. ledna 2019 11:36

Markéta Škorňová

Neštěstí jen tři dny před Štědrým dnem: Honza Musil si poranil páteř a propíchnul plíci. Co se vlastně stalo?

Mají to být svátky klidu a rodinné pohody. Pro moderátora Honzu Musila se však letošní Vánoce do paměti navždy vryjí černým písmem. Jen tři dny před Vánoci nešťastně spadnul ze žebříku a zlomil si páteř, devět žeber a propíchnul si plíci. „Bude to běh na dlouho trať,“ říká Musilův partner Jakub Gareth Bialý.

K nešťastné události došlo 21. prosince. „Stalo se to v garáži, kam šel Honza pro květináč, protože dostal vánoční růži. Musel vylézt do patra a ve chvíli, kdy byl na žebříku, mu to podjelo a spadl. Zlomil si páteř, devět žeber a propíchl plíci,“ uvedl pro týdeník Sedmička partner Honzy Musila, Jakub Gareth Bialý.

V současné době má za sebou populární moderátor operaci rozdrcených obratlů, lékaři už také vyřešili problémy s dýcháním. Musila teď čekají rehabilitace, které by ho měly postavit na nohy. „Bude to běh na dlouho trať, čeká ho náročná rehabilitace. Přejeme si, aby normálně chodil, což však u poranění páteře nikdy nikdo neví, řekl partner Jakub.

Celý incident moderátor a jeho okolí před veřejností tajili a není divu. Poslední dny v roce chtěla dvojice strávit společně a v klidu, v obklopení těch nejbližších. „Jsou věci, které sdělovat nechcete, protože prostě ničemu neslouží. Zvlášť v době těch nejkrásnějších svátků. Stalo se a s pomocí mého Jakoubka, mé rodiny a nejbližších přátel se mi podařilo prožít svátky bez médií, byť vím, že jste si všimli mé minimální účasti na sociálních sítích. Teď se ale snažím jít hlavou proti zdi. Vstříc životu, který mi, věřím, nabídne i návrat pohybu. Děkuji za vás, vaši energii. Mějte se krásně a držte mi pěsti - štěstí. Odepisovat teď neumím, nemám na to sílu. Vím ale, že jste a to je pro mě důležité! A na závěr speciální dík tobě Jaromíre Soukupe. Děkuji. Sám víš za co všechno,“ napsal ve středu 2. ledna moderátor na svůj profil na Facebooku.

Dobré ráno vám všem přátelé. 🍀 Jsou věci, které sdělovat nechcete, protože prostě ničemu neslouží. Zvlášť v době těch...

Posted by Honza Musil on Tuesday, January 1, 2019

Jak už zmínil Musilův partner Jakub, moderátora nyní čeká běh na velmi dlouhou trať. Nic není ztraceno, ale bude to chtít spoustu trpělivosti, odhodlání a optimismu. Ten Honzovi nechybí, již v minulosti se potýkal se zákeřnou nemocí - lékaři mu diagnostikovali leukémii. S rakovinou bojoval několik let a nakonec se mu ji však podařilo porazit. „Důležité je to nevzdávat a nepodlehnout panice. Vnitřní síla je velmi důležitá stejně jako pocit a vědomí, že jsou lidé, kterým na vás záleží. Vždy se stane, že vám nemoc něco vezme a něco dá. Jsem díky této zkušenosti mnohem klidnější, nic me hned nerozhází a žiji klidný život bez stresu,“ řekl moderátor před lety v rozhovoru pro iDNES.cz.

Dnes je mu oporou především partner Jakub a nejbližší rodina. A my věříme, že i díky nim se nakonec oblíbený moderátor opět brzy vrátí na televizní obrazovky.

Sdílejte článek
Štítky moderátor nehoda Vánoce

Přečtěte si také