TopStar

6. května 2013 06:10

Dagmar Dandová

Neúprosný Soukup: Milenka musela na konkurz!

Lucie Šoralová to coby partnerka Ondřeje Soukupa nemá vůbec lehké. I když je Ondřej autorem muzikálu Mauglí…jsme jedné krve, Lucie se musela o roli v něm poprat v konkurzu!

„Jediný, kdo mi kdy řekl, že konkurz po tom všem, co už jsem dokázala, dělat nemusím, byl Karel Svoboda, ale jinak jsem ho dělala vždycky. A tenhle byl obzvlášť těžký, hlavně pohybové zkoušky,“ posteskla si. „Ale je to tak dobře, jinak by zlé jazyky říkaly, že jsem roli dostala protekcí“.

I když by mohla hrát dětskou postavu, protože navzdory svému věku působí velmi mladě, je ráda, že dostala roli vlčice, která se ujme Mauglího. „Já jsem doslova trpěla, už když jsem ve 29 hrála Ofélii, to prostě nejde. Uvnitř jsem na tom jinak než navenek,“ vysvětluje. I když má v muzikálu jenom jednu písničku, říká, že to stojí za to, protože je nádherná.

Hudbu k muzikálu Mauglí zkomponoval Ondřej Soukup na libreto své ženy Gabriely Osvaldové. Kiplingovu Knihu džunglí zná z dětství a film si záměrně nepřipomínal, aby nebyl ovlivněný.

Ondřej s Lucií mají šestnáctiměsíční dceru Rebeku, která se už taky projevuje muzikálně.

„Rebeka měla, chudinka, celých devět měsíců na hlavě kytaru, protože jsem v té době skládala svoji desku. Vždycky když se mi pod kytarou vyboulilo bříško, tak jsem si říkala, že asi nastavuje ouško a poslouchá. Ale jednoho dne mě kamarád zpražil, že prý by to klidně mohl být i zadek!“ říká Šoralová.

Hudební show režíruje populární tandem SKUTR.

-iba-


Přečtěte si také