TopStar

14. února 2018 09:00

Nicolas Cage tvrdí, že je na pokraji bankrotu! Je tomu ale skutečně tak?

Hollywoodská hvězda Nicolas Cage (54) si může dovolit ledacos. V poslední době ale herec utratil miliony za zcela nesmyslné nákupy. Podivín z filmových pláten si oblíbil nejen byty, ale i hlavy dinosaurů či Afričanů. Koupili byste si je také?

Za posledních sedm let utratil herec celé jmění - částka dosáhla hodnoty v přepočtu zhruba 300 milionů korun. Jeho nákupům žádný z fanoušků nerozumí. Dnes přijímá Cage každou druhou pracovní nabídku a říká, že to dělá jen proto, aby pokryl dluhy a nezkrachoval úplně. Herci ale zbývá ještě kolem půl miliardy korun. Je to skutečně částka, kdy je člověk na pokraji krachu?

Není to tak dávno, co se Nicolas ukázal na filmovém festivalu Sundance a vypadal hodně podivně. V černém kožichu z neidentifikovatelného zvířete a v kožených kalhotech připomínal Cage spíše bobra než herce. Nepochopený outfit se stal trendem sociálních sítí a všichni si připomínají i hercův look v kazašském národním kroji v Astaně.

V Hollywoodu má Nicolas už dlouho pověst podivína. Své jmění utrácí herec za poměrně netradiční věci. Cage je vlastníkem luxusního domu LaLaurie v New Orleans a mimo toho má dalších 14 bytových objektů po celých Spojených státech.

Byty by se asi ještě daly pochopit, ale Nicolas se zdaleka nezastavil jen u nich. Pořídil si také například model Lamborghini z roku 1971, který patřil do té doby íránskému šáhovi. No a pak to přišlo. Herec už nevěděl, co s penězi, tak si koupil vysušené hlavy afrických Pygmejů, protože uvěřil legendám, že jejich síla přesídlí do jejich majitele. A když pošetilá hvězda zjistila, že Leonardo DiCaprio má vlastní kostru tyranosaura, koupil si okamžitě na černém trhu dinosauří hlavu. Později ji ale musel vrátit mongolské vládě, protože se ukázalo, že je kradená.

Ani další nákup se herci nevyplatil. Kolekce komiksů Action Comics 1, kde prvně figuruje Superman, ho stála přes v přepočtu 30 milionů korun. V roce 2000 ji ale někdo ukradl a Cage tak opět zplakal nad výdělkem. Taková částka by ale pro Nicolase neměla představovat markantní ztrátu. Další z hercových rozmarů, jeho vlastní zoo velmi záhy zmizela. Kobry, žralok i krokodýl v nepříznivých podmínkách zahynuli.

Dnes zůstalo herci kolem půl miliardy korun, což by se zdálo jako nebeská částka. Nicolas se ale snaží brát každou pracovní nabídku, aby se mu kapitál vrátil. Po roce 2008 klesly i ceny jeho pozemků a Cage tak výhodně žádný z domů rozhodně neprodá. Hlavy Pygmejů asi příliš neúčinkují...

Sdílejte článek
Štítky Leonardo DiCaprio bobr Nicolas Cage Astana

Přečtěte si také