TopStar

21. února 2014 12:06

Nová Angelika. Propadák, nebo hit? Zamilované celebrity se přišly podívat

Ondřej s Taťánou se zamilovaně drželi za ruce a možná by jim v růžové bublině bylo chvílemi celkem jedno, co dávají:-) Na plátně přitom běžel jeden z nejzajímavějších remaků posledních let. Angelika. Povedl se, nebo si tvůrci ukousli příliš velké sousto?

Na tom, že to byla odvaha, se shodli už předem všichni. Zatímco režisér Zdeněk Troška přišel skeptický a prohlásil, že některé filmy by se znovu točit vůbec neměly, šarmantní herečka Libuše Švormová, která Angeliku v šedesátých letech dabovala, naopak byla velmi otevřená. "Určitě mě moc zajímá, jaký nový film bude. Téma se jistě muselo přizpůsobit moderní době, dnes se točí jiné filmy," předvídala jasnozřivě a snímek Angelika (premiéra 27. února) jí dal za pravdu. "Bylo to mnohem akčnější, že jsou diváci u původního filmu zvyklí," shrnula své dojmy Libuše Švormová, která se kromě dabingu stále věnuje herectví a můžete ji vidět i v seriálu Cesty domů II.

Zvědavý byl i hitmaker a skladatel Michal David, který sám složil muzikál Angelika. "My jsme tehdy museli dostat do jednoho představení děj pěti filmů," vzpomínal. "Byl to úžasný a úspěšný prokejt, který skončil jen proto, že vypršela práva na hudbu. Každému pokusu posunout látku dopředu a podívat se na ni z nového úhlu ale já osobně fandím."

Pro modelku Taťánu Kuchařovou je Angelikasrdeční záležitostí. „V roce 2012 jsem na Maškarním plese v Obecním domě byla právě převlečená za Angeliku. Škraboška mi k tomu nestačila a nechala jsem si na tuto příležitost speciálně ušít nádherné šaty mojí dvorní návrhářkou Ivanou Mentlovou. Inspirace byla z filmu Angelika, markýza andělů. Byla jsem tenkrát nadšená, proto jsem si dnešní večer nemohla nechat ujít,“ řekla.

Celá řada známých osobností pojala slavnostní premiéru přesně tak, jak se od Angeliky očekává. Jako romantické rande a šanci být spolu. Podívejte se do FOTOGALERIE, kdo také dorazil:

Hodnocení filmu: Prima-Style.cz

75 %

Pokud ze všech sil nesetřesete původní Angeliku, budete mít potíže vydržet v sále. Když se vám to ale povede (a překonáte vnitřní reakce typu: Takhle přece Nicholas nevypadá), čeká vás výtečně sestřihaná svižná podívaná s romantickou zápletkou. A to se počítá. Zatímco u původní látky asi tisíce mužů v kinech tiše trpěly nebo rovnou spaly (jakmile se dostatečně pokochali vnadami hlavní hrdinky), v téhle Angelice si přijdou na své i fanoušci akce. Kromě toho, že hlavní hrdinka ani náhodou není ošklivá a ukáže opravdu hodně. Pro dámy je charismatických mužů ve filmu k dispozici rovnou několik.


Přečtěte si také