TopStar

21. června 2018 18:35

Ilona Blašková

Nové hnutí „nobra“ vyzývá ženy, ať chodí nahoře naostro

S vysokými letními teplotami začínají ženy, čím dál více odhalovat své výstřihy a odhazovat podprsenky! Ale ruku na srdce. Jenom létem to asi nebude. Po kampani sexuální ho obtěžování "metoo" přichází nové hnutí "nobra". To vyzývá ženy, ať chodí nahoře naostro.

Podprsenka jako symbol útlaku. Ano, i tak některé z nás mohou chápat nošení něčeho tak stereotypního, jako je dámské spodní prádlo. S touhle filozofií tak přišlo nové hnutí #nobra.

„To hnutí neznám, ale já teda když můžu, tak chodím bez podprsenky. Roman to moc nemá rád, je z toho trošku nervózní. A když je třeba takhle vedro, tak je to fajn," prozradila zpěvačka Petra Vraspírová. „Já jsem naopak patřila k těm, kterým na začátku, když příroda nenadělila, tak podprsenka jim darovala ambice, který tam reálně nebyly. Pak jsem měla období, kdy opravdu jsem chtěla mít co největší svobodu. A teď mám období, kdy i na spaní ta podprsenka musí být," řekla moderátorka a čerstvá maminka Gabriela Lašková

Sto lidí, sto chutí. Třeba jedna z Argentinských středních škol potrestala dívku dutkou za to, že podprsenku nenosila. Pár dní na to, se tak sešla řada odpůrkyň podprsenek rovnou před ministerstvem školství. Některé ženy se totiž navíc ztotožňují s názorem, že dámská podprsenka ničí zdraví.

„Já jsem i pro to pohodlí, klidně chodit bez podprsenky. Každopádně miluji sport a pohyb. A tím pádem to beru tak, že dobrá podprsenka, zejména na běh, je velice potřebná. Právě proto, abych měla pořád zdravá a hezká prsa,“ řekla herečka Kateřina Hrachovcová

Ztělesněný feminismus v praxi v rámci kampaně nobra tak na sociální síti sbírá čím dál víc fanoušků. A pokud to zaujalo i vás, stačí prý jediné. Zapojit se do NoBraChallenge a rok neobléknout podprsenku.

Sdílejte článek