TopStar

31. ledna 2018 14:06

Jiří Kubeš

Nové hudební objevy roku 2018

Ani na nejznámějších hudebních cenách Grammy nemůže chybět kategorie "Objev roku". Ocenění, které mají na svém kontě například takoví velikáni jako: Beatles, Christina Aguilera, Maroon 5. nebo Adele. Letos ho ale získala 21 letá Alessia Cara.

Jednadvacetiletá kanadská zpěvačka si jako jediná žena v hlavní kategorii odnesla sošku Grammy. „Tam venku je spousta skvělých umělců. Dělají hudbu, kterou stojí za to poznat. Já je chci podpořit. Nevzdávejte to a podporujte dobrou hudbu.“ pronesla dojatá zpěvačka.

Zpěvaččino album Know-It-All z roku 2015 mladičkou Kanaďanku s italskými kořeny vystřelilo na vrchol. Celá její kariéra přitom začala na internetu. Tam už ve 13 letech nahrávala předělávky slavných písniček. Uvidíme, jestli bude stejně úspěšná jako někteří držitelé ocenění Grammy za objev roku.

Nových jmen je ale na hudebním nebi více. Jednou z těch nejzářivějších je v posledních měsících Camila Cabello. Dvacetiletá Američanka s kubánskou krví. Před dvěma lety opustila dívčí skupinu Fifth Harmony a to se jí vyplatilo. Její hit Havana má na internetu přes 60 milionu zhlédnutí. „Ani to neměl být singl, ale nakonec jsme to riskli a vyplatilo se. Já ani můj tým jsme netušili, že se v té písničce lidi tak najdou.“ řekla tato sympatická brunetka. Putuje tak z jedné talkshow do druhé. Pouhý měsíc po vydání, je její debutová deska Camila číslem jedna a to ve více jak 100 zemích světa. Vypadá to, že nominace na příští Grammy jí nejspíš nemine.

A teď i něco pro dámy! Mužem, o kterém ještě určitě uslyšíme, je Tom Walker. Šestadvacetiletý Skot ještě nevydal ani desku. Nicméně už teď má vyprodané turné po Velké Británii a koncertuje po Evropě. Jak sám říká, poslední dva roky pro něj byli šílený. To co se okolo něj děje, je neuvěřitelný. Zrzek, který může v lecčem připomínat Eda Sheerena se chystá v letošním roce vydat debutové album.

Necháme se tedy překvapit, jak se bude těmhle třem nováčkům ve světové konkurenci dařit.

Autoři: Andrea Košťálová, Ilona Blašková

Sdílejte článek

Přečtěte si také