TopStar

25. července 2018 08:00

Ilona Blašková

Nový dokumentární film pojednává o jednom z nejúspěšnějších návrhářů - Alexandru McQueenovi!

Alexander McQueen patřil k nejúspěšnějším návrhářům své doby. Jak už to tak ale bývá, úspěch, rychle stoupající sláva a peníze jsou pro mnoho lidí jakousi drogou a zároveň neúnosným břemenem, který je může dostat až na samotné dno. I o tom je nový dokument.

Provokativní, ale zároveň inspirativní rozervalý umělec. Takový byl módní vizionář Alexander McQueen. Ten se z chudé dělnické rodiny díky své pracovitosti vyšplhal až na módní vrchol, na kterém svůj život ve čtyřiceti letech dobrovolně ukončil. „Je to příběh o lidském stavu. Má v sobě jakousi duchovní emoci, která začíná od počáteční rozkoše, přes hojnost, až po velmi temný konec," prozradil producent Peter Ettedgui.

Móda bývá dokonalým tématem dokumentárních filmů. A o to víc, když se jedná o takovou kapacitu, která se například postarala o svatební šaty vévodkyně z Cambridge. Pro filmaře ale natáčení nebyla žádná procházka růžovým sadem. „Když jsme se poprvé dostali do kontaktu s jeho rodinou, řekla ne! Trvalo to měsíce a měsíce přesvědčování. Stejně jako u dalších lidí z jeho okolí," řekl producent Ian Bonhôte. Ti se teď ale shodují, že výsledek vypadá víc autenticky, než vůbec doufali.

Snímek, který má do českých kin dorazit 6. září poodhalí i návrhářův úplný konec, který podle všeho souvisel se ztrátou jeho matky. Oběsil se totiž v podvečer jejího pohřbu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také