TopStar

20. září 2018 11:43

Nový James Bond má konečně náhradního režiséra!

Není to tak dlouho, co na veřejnost unikla informace, že původní režisér Jamese Bonda Danny Boyle od své úlohy odstoupil. Velmi rychle ale našla kultovní sága režiséra nového! Je jím Cary Joji Fukunaga, který má na svědomí třeba nejnovější Janu Eyrovou a podílel se na scénáři Kingova hororu To. No, snad si to tenhle pán na poslední chvíli taky nerozmyslí.

Oscarový režisér, tvůrce Milionáře z chatrče, Sunshine nebo Trainspottingu Danny Boyle byl původní jasnou volbou toho, kdo usedne na křeslo režiséra. Ten dokonce k projektu přivedl i svého dvorního scénáristu Johna Hodgea. V srpnu 2018 byla na oficiálním twitterovém účtu Jamese Bonda oznámena skutečnost, že Boyle již pětadvacátý příběh agenta 007 nenatočí. Údajně se nepohodl s představitelem hlavní role Danielem Craigem i s producenty. A Bond měl ze dne na den problém! Kdo se stane tím, který převezme rozdělanou práci a dovede ji do zdárného konce?

Nového Jamese Bonda si vezme na starost Cary Joji Fukunaga, který má na kontě první řadu Temného případu a filmy jako Sin Nombre, Bestie bez vlasti nebo Jana Eyrová. Režisér je znám temnou atmosférou svých počinů a vážností tématiky, proto je pro něj právě Bond dost netradičním filmem. A kdy se na nového agenta 007 můžeme těšit? Ačkoliv měl jít do kin už na podzim 2019, premiéra se kvůli komplikacím odsunula na 14. února 2020. Craig se tedy se svou životní rolí rozloučí romanticky - na Den svatého Valentýna.

V dubnu 2017 se herec Daniel Craig zmínil o tom, že by se mohl vrátit k dalšímu filmu v roli Jamese Bonda. Později zmiňoval, že by si raději podřezal žíly než aby se k agentovi vrátil. I přesto dne 15. srpna 2017 potvrdil v talk show The Late Show with Stephen Colbert, že si ho střihne znovu, i když už opravdu naposledy.

Cary Fukunaga se řadí mezi alternativní režiséry a není tedy tolik vyhledáván blockbusterovými tvůrci. V roce 2005 uvedl festival Sundance jeho krátkometrážní režijní debut Victoria para Chino, ke kterému napsal i scénář. A že bylo na co se dívat! Snímek dostal přes dvacet mezinárodních ocenění včetně studentského Oscara a zvláštního uznání losangeleské pobočky Britské filmové a televizní akademie. Později přišla adaptace klasického románu Jana Eyrová, kde si střihla hlavní roli tajemná Mia Wasikowska a jeden z nejvyhledávanějších herců současnosti Michael Fassbender. Snímek byl uveden i na MFF Karlovy Vary.

Sdílejte článek
Štítky James Bond Daniel Craig Danny Boyle Cary Joji Fukunaga

Přečtěte si také