TopStar

9. února 2018 16:00

Nový Joker je na světě! Heatha Ledgera se pokusí přebít Joaquin Phoenix

V novém snímku režiséra Todda Phillipse bude vystupovat jedna z nejoblíbenějších fiktivních postav všech dob - Joker. Film nebude v duchu klasických superhrdinských trháků. Naopak, režisér chce nasadit laťku výše a vytvořit fenomenální krimi s fantastickými prvky. No a na roli Jokera plánuje obsadit Joaquina Phoenixe (43). Co myslíte, předčí dosud nejlepšího herce v této roli Heatha Ledgera?

Film ‚‚Untitled Joker Origin Movie“ bude pojednávat o zrodu jednoho z největších světových padouchů. Role podle komiksové předlohy bude pro herce Joaquina Phoenixe první. Dosud hrál v hlubokých Allenovských dramatech ‚‚Iracionální muž“ či hudebním životopis, kde ztvárnil umělce Johnnyho Cashe ‚‚Walk the Line“. Proto role Jokera pro něj nebude úplně typická. Právě proto se podle režiséra na tuto roli hodí ideálně. V roce 2016 si Joaquin sice mohl zahrát ve filmu ‚‚Batman vs. Superman“, nakonec byl pro tuto roli ale vybrán Jesse Eisenberg.

Fanoušci Jokera už začali samozřejmě srovnávat novopečeného pomalovaného šílence se všemi herci, kteří již Jokera ztvárnili. Prvním hercem, který Jokera představil, byl Jack Nicholson, jehož první role blázna to rozhodně nebyla (‚‚Přelet nad kukaččím hnízdem“). A právě proto se s ní fantasticky vypořádal.

Roku 2008 se ale objevil mladičký krasavec s roztomilým kukučem, který zbořil všechny mýty o dosavadním Jokerovi a všechny svým výkonem doslova pohltil. Řeč je o již zesnulém Heathu Ledgerovi. Právě kvůli této roli se ale Heath dostal do hlubokých depresí, drogové závislosti a na následky zemřel. Role přinesla Ledgerovi posmrtnou cenu Oscara.

Posledním hercem, který ztvárnil Jokera byl v roce 2016 Jared Leto ve filmu ‚‚Sebevražedný oddíl“. Joaquin Phoenix ho ale neohrozí a Jared si zahraje Jokera i v pokračování tohoto trháku.

Film ‚‚Untitled Joker Origin Movie“ produkuje Martin Scorsese, už jen proto se můžeme těšit na kvalitní gangsterku v jeho typickém duchu. A aby to nebyl Martin, chtěl dosadit do role Jokera Leonarda DiCapria. Ten ale odmítl se slovy, že by to bylo absurdní a na podobnou roli se rozhodně nehodí, a režisér si spolu s producentem našli Joaquina Phoenixe. Co myslíte, je to adekvátní náhrada za všechny předchozí herce?


Přečtěte si také