TopStar

9. května 2013 12:25

Blanka Konrádová

Nový pár šoubyznysu: Mirjam Landa je víc s Markétou než s Danem!

Tak tahle dvojice opravdu udivuje! Nejvíc tím, že se dosud nerozpadla. Režisérka Mirjam Landa (44), manželka Dana Landy (44), se provázala pracovně i osobně se zpěvačkou Markétou Procházková (27) a trvá to už pěkně dlouho.

„Nám je spolu dobře,“ potvrdila Mirjam a Marktéta přizvukuje: „My se máme fakt rády!“

Splynutí duší už zašlo tak daleko, že Markéta občas hlídá dvojčata Landových Rozárku a Roxanu (10). A přitom se snaží pochytit něco z němčiny, která je jejich druhým jazykem. Mirjam, rodilá Němka, má totiž s Markétou velké plány. Plánuje jí kariéru v Německu.

„Já jsem Markétě už před třemi lety říkala: Co tady chceš dělat? Budeš hrát jednu hlavní roli v muzikálu, pak druhou, pak budeš mít dítě a bát se, že už ti nikdo nezavolá. K čemu ti to celé bude? Prachy z toho nejsou a hlavně, ty projekty tady jsou k zblití. Nikam to tu nevede,“ říká Mirjam.

“Stačí nám milión lidí, kteří ji budou v Německu milovat. Ty tady nenajdeme. Tady je to deset procent obyvatelstva. Ale v Německu je to něco jiného, tam žije 80 milionů lidí.“

Nejprve se ale Markéta musí dobře naučit jazyk. A ten se dobře procvičuje v dané zemi, takže v plánu je pobyt v Německu, kde se nejspíš bude živit jako číšnice, aby měla co největší kontakt s rodilými mluvčími.

„Němci sice mluví dobře anglicky, ale ten český akcent by jim vadil,“ vysvětluje Mirjam, proč zpěvačka nemůže přijít na německý trh s anglickým repertoárem.

S Markétou se seznámila při realizaci muzikálu Touha a pak to prý šlo hodně pomalu. K většímu sblížení došlo v Edinburghu, kde se muzikál hrál šest týdnů. Ovšem teď jsou spolu pořád.

A co na to Dan Landa? Má svoje projekty. Věnuje se koučinku a to velmi úspěšně. Mirjam mimo jiné připravuje muzikál Rent, tentokrát coby producentka. Jde o velmi úspěšnou broadwayskou show.

Ivana Bachoríková

Sdílejte článek

Přečtěte si také