TopStar

10. října 2017 08:36

Jiří Kubeš

Nový trend jménem Josef Rataj alias speed-painter

Teď vám představíme novodobého miláčka českých celebrit. Jmenuje se Josef Rataj. Živí se jako speed-painter neboli rychlo-malíř. Zpěváci si ho třeba najímají jako součást své show nebo po něm chtějí svou zmenšeninu a obraz. Pokud vás tedy Rataj-mánie ještě nezastihla, tak si dávejte pozor, je totiž nakažlivá.

Popartový malíř Josef Rataj jde teď na dračku. Česko totiž pobláznil svým uměním inspirovaným Andy Warholem. „Maloval jsem jako malej Ladovky. Můj děda, já jsem to nechtěl říkat, je akademický malíř, takže nějaký geny tam asi byly. Já jsem se ale celej život tak nějak hledal. Vyhrál jsem sice nějaké talentovky, ale nevěnoval jsem se tomu pořádně. Byl jsem spíš uličník, pouličník.

Dalo by se říct, že objevil díru na trhu. Proto už deset let maluje nejen portréty tak trochu po svém. „Třeba ale nemaluji žádné muže, tedy pokud to není vyloženě na zakázku. Já z nich totiž nic necítím, ale ta ženská je takový středobod vesmíru. Hýbe s námi, lomcuje s námi a jsme kvůli ní naštvaní, brečíme kvůli ní, děláme ze sebe blázna...“ dodává umělec.

A právě ženám věnoval svou první výstavu. Ony jsou totiž Pepovými věrnými zákaznicemi a dokonce si nechávají jeho uměním zaplnit šatník. „ Když někomu namaluju obraz, tak úplně ten samej obraz přemaluju na bundu. Tímhle tím se trochu liším, dávám do toho víc lásky.“

Kvůli své práci musí osmatřicetiletý umělec navštěvovat i taneční hodiny. V zahraničí by byl totiž označovaný jako speedpainter. Namalovat hezký obraz totiž nestačí. Lidi chtějí show. A tu právě Rataj rozhodně nabídnout umí!

Sdílejte článek

Přečtěte si také