TopStar

18. dubna 2016 14:25

Michal Chalupa

O5 a Radeček o Krajčovi: Je to MALOPÉRÁK, a tím nemyslíme jeho fyzický handicap!

Na nadcházejícím turné na střechách mohli Radečci původně hrát i plánovaný duet s Richardem Krajčem. Jedná se o píseň Prázdný láhve, která se nápadně podobá dnešnímu hitu Krajča a Kluse -Cesta. Kdyby na duet Richard Krajčo kývl, mohl být podle Radečků venku hit Cesta o pár let dříve.

„My jsme Richardovi dali nějaký demo, nějakou písničku. A po několika letech se podobná píseň zjevila úplně s jiným interpretem a ve stejném taktu, se stejným nápěvem prostě. Jo, ono se to stane. Každý okopíruje nějaký song. Ono se říká, že od dob Beatles už je všechno složeno. To se asi musí oddělovat dvě věci od sebe. A to jsou ty náhody ,a pak je ta kauza Kryštof, kde to náhoda asi nebyla,“ říkají pánové z kapely O5 a Radeček.

Podobnost songů by asi zůstala utajena, ale v médiích se tehdy objevily zprávy o tom, že O5 a Radeček chtějí na kolegy z Ostravy podat žalobu. „ Krajčo na to zareagoval nevhodně a z jeho strany vlastně i neadekvátně.“

Prohlášení Kryštof 2013:

„Jedna kapelka, zaprášená jednohitovou deset let starou slávou, se snaží rozesílat do bulváru zprávu, že jsme jim ukradli píseň Cesta. Kluci kluci kluci – tím si nepomůžete – to vás na vrchol vážně nedostane. Ale jako pokus o zviditelnění dobrý. Příště zase zavolejte, že chcete dělat předkapelu...“

„Místo toho, aby se nad to povznesl, začal nás veřejně osočovat, že si na něm děláme jméno. Nás to ale hrozně mrzelo, protože jsme ho měli rádi a mysleli, že když je někdo úspěšný, a je vlastně nejlepší umělec za posledních deset let, tak že má v sobě nějakou velkorysost, že ho nějaká kapelka tady ze Šumperka nemůže rozházet. Ale on místo toho zareagoval, jak my tomu v jesenických horách říkáme, jako malopérák. A tím nemyslím jeho fyzický handicap, ale u nás se říká malopérák někomu, kdo se nedokáže povznést a být nad věcí. A zasmát se sám sobě,“ pálí do černého kapela.

Leader kapely Kryštof Richard Krajčo o kauze mluví jinak než O5 a Radeček. Jak? A co říká na celou kauzu s odstupem času? A jak jeho drsnou reakci kvituje kapela O5 a Radeček? To se dozvíte dnes v TOP STAR magazínu ve 21:30 na FTV Prima.

Sdílejte článek

Přečtěte si také