TopStar

9. března 2018 09:00

Od božské Marilyn po Kardashian! Ženy, které se staly ikonami krásy

Krása je stejně jako móda relativní pojem. A každá epocha diktuje své vlastní standardy o pojetí krásy. Rozhodli jsme se připomenout si ženy, které se v průběhu historie staly etalony krásy. Která se vám líbí nejvíce?

Marilyn Monroe

Poté, co vyšel na filmová plátna snímek ‚‚Páni mají radši blondýnky‘‘, o Normě Jeane (pravé jméno Marilyn) začal mluvit celý svět. Styl, účes, manýry a gesta této rozkošné blondýnky se staly příkladem pro miliony dívek.

Brigitte Bardot

Pakliže byla v Americe považována za etalon krásy Marilyn Monroe, tak v Evropě to byla Brigitte Bardot. Prototyp ženskosti, ideál krásy a sex symbol 20. století. A právě Bardotka pronesla frázi, která se nese historií: ‚‚Není těžší práce než se snažit vypadat skvěle od 8 ranní do půlnoci.‘‘

Audrey Hepburn

Herečka Audrey Hepburn nebyla považována jen kráskou, ale i ikonou stylu. Sama herečka tvrdila, že krása nespočívá v šatech, perfektní figuře nebo skvělém účesu, nýbrž v tom, co má člověk uvnitř a odráží se to v jeho očích a úsměvu.

Grace Kelly

Oscarová herečka, klasická hollywoodská kráska a kněžna Monaka Grace Kelly. Roku 2001 anglické vydání časopisu Vogue zveřejnilo 100 nejelegantnějších žen všech dob, kde první místo obsadila právě Grace.

Sophia Loren

V polovině šedesátých let minulého století vydání The New York Times napsalo: ‚‚Zapomeňte na Venuši i Monu Lisu. Je zřejmé, že nejcennějším uměleckým dílem Itálie je Sophia.‘‘ A přirovnání ‚‚figura jako má Sophia‘‘ se užívá dodnes a představuje kompliment pro každou ženu světa. Není tedy divu, že své doby se fotografie herečky staly i pohlednicemi, které se prodávaly na všech kontinentech v obrovských tirážích.

Twiggy

Poté, co se objevila tato křehká dívenka s ohromným pohledem na stránkách časopisu Vogue, ženy celého světa se začaly stříhat na krátko a barvit se ‚‚na Twiggy‘‘. A účes pixie je výdobytek právě této modelky. Podle historiků módy se právě Twiggy stala první supermodelkou světa.

Jane Fonda

Přední jméno sedmdesátek minulého století, kráska a sex symbol své doby - to vše byla a je herečka Jane Fonda. A právě ona vnáší do módy přirozenost a vede celý svět k tehdejšímu novému trendu aerobiku.

Madonna

Přirozenost ale velmi záhy nahradila křičící sexualita. Hlavní hrdinka osmdesátek je samozřejmě Madonna. Blond á la Marilyn, výrazný make-up, lesklé oblečení a písně, na které všichni tančili od rána do rána!

Julia Roberts

Poté, co se na filmových plátnech objevil film ‚‚Pretty Woman‘‘ celý svět zešílel. Časopis People přiznal Roberts už roku 1991 nejkrásnější ženou planety. Poté vyhrála herečka i v roce 2000, 2005 a 2010. Po téměř čtvrt století získala Julia korunu nejkrásnější ženy znovu, a to v roce 2017.

Angelina Jolie

V polovině prvního desetiletí nového milénia začal svět šílet kvůli jedné jediné krásce. Tou byla Angelina Jolie. ‚‚Rty a lícní kosti jako má Jolie‘‘ - to se neslo v téměř každé klinice plastické chirurgie.

Kim Kardashian

Nikdo neví, odkud a proč se objevila, každý ji ale zná a slýchává o ní. Kim Kardashian udává v současnosti trendy a standardy, které si okamžitě přisvojují miliony dívek světa.


Přečtěte si také