TopStar

3. dubna 2018 12:00

Olga Kurylenko, Monika Bellucci nebo Sophie Marceau: Všechny dívky Jamese Bonda pohromadě - 1. část

Už příští rok se v kinech objeví nový snímek o legendárním agentovi Jamesu Bondovi. Navíc se bude jednat o jubilejní pětadvacátou bondovku. Proto jsme pro vás vytvořili kroniku všech dívek tohoto tajného drsňáka. Koho okouzloval James Bond v průběhu 55 let?

Ursula Andress (81) ‚‚Dr. No‘‘ (1962)

V originálním románu Iana Flaminga z roku 1958 se Bond girl Honey Ryder zjevovala z mořské pěny jako Venuše, úplně nahá. V puritánské kinematografii šedesátých let to ale samozřejmě nešlo a Andress tak byla oblečena alespoň v bikinách (které si navrhla dívka sama). Své doby se zdál zjev Ursuly z vody jako nejvyšší možná forma erotiky ve filmu.

Honey Ryder měla být citlivá a nevinná a vytvářet tak standard pro všechny další Bondovy milé. Před 46 lety ale žena velmi prohrávala s agentem v intelektuální rovině - vzpomeňme si, že dívka neměla ve filmu ani základní vzdělání. Do školy nechodila, učila se sama doma, když četla encyklopedie. V době setkání s Bondem se dívka dostala k písmenu T.

Po zveřejnění filmu byla dívka srovnávána s Němkou Marlene Dietrich a bikini z natáčení byly prodány na londýnské aukci před 13 lety za neuvěřitelný jeden milion korun.

Daniela Bianchi (75) ‚‚Srdečné pozdravy z Ruska‘‘ (1963)

Role oficíra KGB se stala jedinou zářnou ve filmové kariéře této italské krásky. Hrdinka Daniely plánovala zprvu Bondovu vraždu, do své oběti se však zamilovala a dokonce ho zachránila před smrtí.

Honor Blackman (92) ‚‚Goldfinger‘‘ (1964)

Scénáristé snímku měli po celou dobu natáčení obavy, že dívčino jméno Pussy bude cenzurováno nebo snímek vůbec nebude povolen. Nakonec se jméno ale příliš nerozebíralo a mohlo zůstat původním. Angličanka Honor Blackman zůstala v historii filmu nejen díky své roli Bond girl, ale i díky svému věku. V době natáčení bylo herečce již 37 let. A aby toho nebylo málo, tak její role byla orientovaná spíše na vztahy se ženami. O to zajímavější bylo, že se Bondovi i přesto podařilo dostat dívku do své postele.

Claudine Auger (76) ‚‚Thunderball‘‘

Stejně jako předchozí Bond girl, i francouzská Claudine za sebou měla kariéru v módním průmyslu a účast v největších světových soutěžích krásy. Režisér Kevin McClory si krásky všiml při své dovolené na Bahamách a role italské krásky Domino byla hned obsazena. Jen angličtina dělala Claudine problém, proto ji dabovala jiná herečka.

Akiko Wakabajaši (78) ‚‚Žiješ jenom dvakrát‘‘ (1967)

Film o Bondovi byl poslední v kariéře této japonské krásky. Podle jejích slov přišla na natáčení k úrazu a dále již hrát nemohla.

Diana Rigg (79) ‚‚V tajné službě Jejího Veličenstva‘‘ (1969)

Skutečné jméno hrdinky bylo Teresa Draco, ale změnila si ho na Tracy. Ta se narodila roku 1943 na Korsice, kde její otec, vůdce mafiánského gangu, nakrátko zmizel z povrchu zemského. Dívčino nevydařené manželství s italským aristokratem, který rozházel její jmění, smrt jejich jediného dítěte, to vše bylo důvodem, že Tracy chtěla spáchat sebevraždu. Dívka byla sebevědomá, uměla řídit auto a bránit se, milovala hazard a alkohol. A navíc byla nadmíru inteligentní. A právě ji, první a jedinou si James Bond vybírá jako svou nastávající. Paní Bond byla ale zabita velmi záhy po svatbě. Tento závěr byl jeden z nejtragičtějších za celou historii bondovek.

Jill St. John (77) ‚‚Diamanty jsou věčné‘‘ (1971)

Další nebezpečné děvče se skvělou figurou v purpurových bikinách a ďábelským umem, které pracovalo pro americkou firmu, co vyvážela nelegálně diamanty z Afriky. Kráska se s Bondem poznala v Holandsku. Jedinečná byla tato dívka i svou věčnou změnou barvy vlasů. Tvrdila, že to nemůže změnit její charakter a o to více si užívala změny vzhledu.

Jane Seymour (67) ‚‚Žít a nechat zemřít‘‘ (1973)

Hvězda seriálu ‚‚Doktorka Quinnová‘‘ začínala na roli kartářky Solitaire, pomocnice Jamese Bonda. Tato role proslavila dvaadvacetiletou britskou brunetku, co do té doby velké role nedostávala. Ani poté se ale v kinematografii nijak zásadně neprosadila, vedla poklidný rodinný život, psala pohádky a knihy o těhotenství.

Sdílejte článek

Přečtěte si také