TopStar

16. července 2013 06:30

Dagmar Dandová

Olga Lounová skončila s autem v příkopě

Zpěvačka a herečka Olga Lounová má zajímavé hobby – jezdí rallye. A hodně rychle.

„Naštěstí mě ještě nepotkala žádná velká bouračka. Zažila jsem zatím jen menší ťukance. Jak se říká: dokud to odnesou jen plechy, je to jedno. Několikrát se mi už ale podařilo vylítnout z dráhy, otočit se na střechu a skončit v příkopu,“ přiznává Lounová.

„K rallye jsem se dostala přes Dana Landu v době, když jsme spolu točili film Tacho. Opravdu mě to chytlo. Teď už jezdím tři a půl roku. Ženských na závodech nikdy moc není. V jednom ,mistráku´ jede třeba sto mužských posádek a jenom šest dámských,“ říká zpěvačka, která působí velmi křehce.

Jenže zdání v případě Olgy Lounové klame. „Na závodech se nesmí jet víc než 170 km/h, ale na letišti jsem to rozjela až na 260 km/h. Když jedete v lese mezi stromy, připadá vám, že i 120 km/h je pořádná rychlost.“

Ostatní závodníci prý Lounovou respektují a snaží se jí za volantem pomáhat. „Chlapi se o nás bojí. Pořád nám opakují: holky, hlavně opatrně, ať dojedete do cíle v pořádku! Připadá mi to podobné, jako když se chystáte na souboj rytířů.“

Zpěvačka se sice v rallye pořád považuje za začátečníka, ale už slaví úspěchy. „Minulý rok jsem skončila druhá na Mistrovství ČR v dámském poháru. Měla jsem ale hlavně štěstí. Ostatním holkám totiž třeba odešla technika, nebo někde vylítly z trasy,“ prozrazuje další důvody svého výborného umístění Olga Lounová.

-dad-

Sdílejte článek
Štítky závod Olga Lounová rallye dámský

Přečtěte si také