TopStar

19. července 2013 06:30

Dagmar Dandová

Olga Šípková s manželem: Jak si užívali na dovolené!

Instruktorka aerobiku Olga Šípková (44) si sice s manželem Ivanem o víkendu vyrazila na túru do Špindlerova Mlýna, ale nakonec oba skončili ve wellness centru.

„Nebudu kynout někde v kanceláři,“ řekla si Olga Šípková poté, co se v roce 1997 stala mistryní světa v aerobiku a ukončila profesionální kariéru. A od té doby je skoro pořád v pohybu.

„Jsem hodně aktivní a zbožňuji outdoorové aktivity. Často cvičím ve fitku, proto pak hrozně ráda vyrážím ven na zdravý vzduch. Ideálně strávený čas si představuji na kole nebo na procházce,“ říká Šípková, která má tělo jako dvacítka.

„Do osmadvaceti let jsem dělala sport vrcholově. Od té doby vedu kurzy cvičení. Mohla jsem sice skončit se sportem a kynout někde v kanceláři, ale já jsem se rozhodla, že budu dál aktivní. Teď je mi čtyřiačtyřicet a na svoje tělo si rozhodně nestěžuji. Proto všem radím: Nebuďte líní! Choďte pěšky, sportujte a hlavně se večer nepřejídejte!“

Šípková čtyřikrát týdně cvičí v tělocvičně, o víkendu jezdí sportovat do přírody. I ona si ale občas zalenoší: „Někdy si člověk musí dopřát odpočinek, ale nesmí moc zpohodlnět. Samozřejmě že bych nejradši celé dny ležela u bazénu a koukala na televizi, ale jak bych za pár let vypadala? Okolo padesátky by se hned projevily různé zdravotní obtíže a já rozhodně nechci chodit o holi.“

-dad-

Sdílejte článek

Přečtěte si také