TopStar

14. prosince 2018 11:00

Markéta Škorňová

Opisování se nevyplácí: Robin Thicke a Pharrell Williams zaplatí pokutu 5 milionů!

Pět milionů amerických dolarů zaplatí zpěváci Robin Thicke (41) a Pharrell Williams (45) kvůli opisování! Slavní američtí zpěváci podle rozsudku soudu opravdu kopírovali od soulového zpěváka Marvina Gaye ve své skladbě z roku 2013 „Blurred Lines“. Hit „Got to Give It Up“ z roku 1977 je totiž v mnoha směrech s novou verzí shodný. Po dlouhých tahanicích tak dvojice musí zaplatit několikamilionovou pokutu.

Americká média dnes zveřejnila rozhodnutí soudu, které z populárních zpěváků Robina Thickeho a Pharrella Williamse udělalo podvodníky. Ukázalo se, že si do svého megahitu z roku 2013 „Blurred Lines“ hojně „vypůjčili“ ze skladby od Marvina Gaye „Got to Give It Up“. Zpěváci tak musí zaplatit pokutu ve výši 5 milionů amerických dolarů potomkům slavného soulového zpěváka. Marvin Gaye zemřel v roce 1984.

Rodina zesnulého zpěváka již vyhrála soud v roce 2015, ale Thicke s Williamsem se odvolali. Nyní je rozhodnutí konečné a zpěváci potvrdili, že pokutu zaplatí.

A pokutou to nekončí. Rodina Marvina Gaye bude mít také nárok na 50 procent ze všech budoucích licenčních poplatků, které plynou z písně „Blurred Lines“.

Hit z roku 2013 vyhrál cenu Grammy a vydělal několik desítek milionů. Snad každý chlap nejméně jednou zhlédnul originální klip, ve kterém se sexy Emily Ratajkowski producíruje nahoře bez. I díky tomu se s písně stal mega hit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také