TopStar

9. června 2015 12:52

Barbora Koukalová

Opravdu smutný pohled na jednu z nejslavnějších tváří Hollywoodu: Takhle zničila Tima Curryho mrtvice

Je to jedna z nejznámějších tváří filmu, ačkoliv si někdo ani nevzpomene na jméno. Tim Curry má za sebou ale víc jak stovku rolí a dokonce vás coby vyhlášená hororová postava straší dodnes. Curry se nedávno po strašně dlouhé době objevil na veřejnosti a pohled na něj je opravdu smutný.

Možná vám jméno nic neřekne, ale obličej už mnoho. Tim Curry (69) je velký herec malých rolí, a těmi malými nemyslíme opravdu malé, ale vedlejší. Je vidět skoro v každém filmu, které se pravidelně opakují v televizích, jeden ho zná jako kardinála Richelieu z nového zpracování Tří mušketýrlů, další si na něj pamatují třeba z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.

Filmoví fanoušci ale vědí, že jednu roli měl opravdu zásadní a dokonce měla vliv nejen na naše dětství, ale i na klinickou psychologii. A téhle postavy se bojíte dodnes.

V roce 1990 ztvárnil klauna Pennywise z hororu podle předlohy Stephena Kinga To. Právě tenhle film mohl nejen za naše noční můry, ale i za neobvyklý nárůst coulrofobie, tedy chorobného strachu z klaunů.

Tim Curry, rodák z Anglie, přestože prožil naplněný herecký život, protože jako správný Angličan patřil i do party shakespearovských herců v britských divadlech, v soukromí to byl život osamělý.

Nikdy se neoženil a nemá žádné děti, což vyvolávalo spekulace o jeho homosexualitě, nicméně to nikdy nepotvrdil a nikdy ani nevyvrátil. Jeho nejbližší poslední příbuzný, sestra, zemřela před patnácti lety. Curry se poté už jen zřídkakdy objevoval na veřejnosti, až z ní zcela zmizel.

Proto bylo pro všechny velkým překvapením, když se před dvěma dny ukázal na předávání Tony Award. Na vozíčku přijel muž těžko k poznání od štramáka před deseti lety. Curry prodělal mozkovou mrtvici a na herce není zrovna radostný pohled. Bohužel tím definitivně skončila i jeho kariéra velkého herce malých rolí.

(bk)

Sdílejte článek

Přečtěte si také