TopStar

11. září 2014 18:00

Lenka Zajícová

Oscar Pistorius si konečně vyslechl verdikt. Vinen, nebo nevinen?

Mladý atlet, který zavraždil svoji přítelkyni Reevu Steenkamp, stanul před soudem, aby si po dlouhých měsících vyslechl rozsudek. Jaký byl?

Sportovec, který zavraždil svoji přítelkyni, byl odsouzen jako vinný ze zabití, nikoliv pak z úmyslné vraždy. Soudkyně Thokozile Masipa se rozhodla pro jeho vinu na základě policejní zprávy, která mimo jiné uvedla, že sportovec zasáhl Reevu čtyřimi zásahy do stejného místa. Soudkyně dále uvedla, že jeho výpovědi byly inkonzistentní, ale údajně se nejednalo o úmyslné usmrcení. Thokozile Masipa stanoví trest v pátek. Pistorius zřejmě odejde ze soudní síně s rozsudkem zabití, za které podle odhadců může ve věžení být i 15 let.

Oscar Pistorius (28) je tělesně postižený atlet z Jihoafrické republiky. Vybojoval čtyři zlaté a jednu bronzovou medaili na paralympijských hrách. Neúspěšně se pokoušel o kvalifikaci na OH v roce 2008. Pistorius se narodil s vrozenou vadou dolních končetin, kvůli níž mu ve věku necelého jednoho roku byly amputovány nohy pod koleny. Po třech měsících vztahu byla nalezena jeho přítelkyně Reeva zastřelená v domě Oscara Pistoriuse. Atlet ve výpovědi napsal, že střílet nechtěl. Domníval se, že jde o zloděje, když vystřelil. Soudkyně tedy usvědčila mladého sportovce z usmrcení, ale plánovaná vražda se neprokázala.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také