TopStar

15. července 2017 14:36

vedran

Oslavenec Karel Gott: Narozeniny neprožívám, slavím každý den

Legenda české populární hudby Karel Gott oslavil 78. narozeniny. Mistr od pátečního rána přijímal stovky gratulací, a to nejen osobně, ale i po sociálních sítích a SMS zprávách. I redakce TOPSTARu se k zástupu gratulantů přidává!

„Myslím si, že není co oslavovat, já si vlastně oslavu můžu dopřát v podstatě kdykoliv, kdy se mi zdá, že ten den jsem vytvořil něco nového, že se mi něco povedlo nebo že mám z toho prostě dobrý pocit,“ uvedl oslavenec Karel Gott.

V den svých narozenin představil Karel Gott nový duet se skupinou No Name. Jednačtyřiceti násobný Zlatý Slavík už dřív prohlásil, že by si rád se slovenskou kapelou zazpíval.

„To už je hodně dávno, to bylo k mým sedmdesátinám, kdy mi v O2 areně zpívalo 70 kolegů nebo kapel a No Name zpívali včelku Máju a Igor zvolil nečekané aranžmá a velmi vtipné a na místě jsem jim děkoval a říkal: ´Chlapci, napište mi něco pěknýho, já chci dělat album, kde budou všechny duety, co jsem dělat, nakonec jich bylo 98. Deska vyšla a ta písnička nebyla ještě hotová, teď je ale na světě, takže začne asi další devadesátka duetů,“ uvedl mistr.

A jak probíhala spolupráce se slovenskými kluky?

„Já do toho moc nemluvil, jen jsem chtěl některý tóny vázat, protože jsem lyrický tenor,“ dodal zpěvák s tím, že je vždy opatrný, co říct, aby se někoho nedotkl.

„Když spolupracujete s Karlem Gottem, tak furt dostáváte lekci. Tady jsem připravený na profackování,“ smál se Igor Timko z No Name.

Dodal, že mistr má vlastní rituály, bez kterých se neobejde. V žádném případě nehrozí, aby hosté přišli a šli rovnou zpívat. Nejdřív se servíruje káva, pak oběd a až poté se jde na věc.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott

Přečtěte si také