TopStar

9. května 2018 13:33

Ilona Blašková

Oslavili jsme Mezinárodní den Star Wars

Víte o tom, že filmová sága "Star Wars" má také svůj Mezinárodní den? Ten probíhá právě na začátku tohoto měsíce a slaví se ve velkém také u nás. Myslím, že po Praze rozhodně nepřehlédnete rytíře Jedi, nebo mistry Jodi.

Před jedenačtyřiceti lety to všechno začalo. Šílenství zvané Star Wars. Tehdy byla poprvé uvedena epizoda 4, Nová Naděje a od té doby se nejenom změnil film jako takový, ale hlavně životy milovníků žánru sci-fi. Tuto událost si celý svět připomíná 4. května svým Star Wars dnem. Po celém světě se scházejí fanoušci a pořádají se různé kulturní akce.

Ani Praha nebyla výjimkou a každý si přišel na své. Nebudeme se pouštět do pojmenovávání všech postav, které byly k vidění. Protože z jejich jmen se nám roztočila hlava. Obdivovali jsme všechny, co do detailů ví, kdo je kdo a co řekl a dělal ve filmu. Ti lidé jsou snad encyklopedie. Vzpomněli jsme si na největšího fandu i od nás z televize Matěje Rychlého, který uvádí krimi zprávy. Ten si dokonce nechal část Star Wars vytetovat na kůži.

Na srazu se také objevil Kanaďan žijící v Čechách Kurt van der Bash, který spolupracoval ze slavným J.J. Abramsem a pro Star Wars kreslil storyboard. Tím se stal doslova modlou všech vyznavačů. Kurt se díky svým storyboardům stal velmi slavným a tak byl na sešlosti za velkou celebritu.

A tím rozhodně oslava Star Wars nekončí. V říjnu se v Praze uskuteční unikátní koncert Star Wars Epizoda 4 Nová naděje se živým orchestrem, který ve světě slaví obrovský úspěch. No, přiznejme si, kdo má tu možnost si zajít na film a ještě si u toho užít živé podání největšího hudebního skvostu všech dob?

Sdílejte článek
Štítky Star Wars

Přečtěte si také