TopStar

22. dubna 2013 06:50

Dagmar Dandová

Otřesný zážitek: Čvančarová viděla umírat děti!

Herečka Jitka Čvančarová (35) porodila dceru Elenu Emílii (1) a naprosto se jí změnily životní priority. Snaží se pomáhat ostatním a ráda se zapojuje do charitativních akcí. Občas ale potřebuje pomoc i ona sama. Na snowboardu nezvládla těžký terén a při pádu si poranila ruku.

„Mám zlomený loket. Mohla bych říct, že se mi to stalo, když jsem zrovna dělala trojité salto, ale pravda je taková, že jsem prostě spadla. Sádru mi sundají za tři neděle a hned pak začnu natáčet s Bolkem Polívkou pokračování filmu Dědictví.“

Čvančarová se již několik let věnuje charitativní činnosti pro charitativní organizaci UNICEF. „Za tuhle společnost bych dala hlavu na špalek,“ řekla herečka, která se v roce 2011 dokonce zúčastnila humanitární mise do Mali.

„Byla jsem v nejchudší zemi v Africe a viděla jsem děti, které byly na pokraji života a smrti. Byla to neskutečná zátěž na psychiku. Byla jsem tam týden, ale ke konci už jsem odpočítávala hodiny do odletu zpátky. Zážitky z Mali se mi nikdy nevymažou z paměti. A právě proto odmítám akceptovat, že umírají lidé, kterým můžeme jednoduše pomoci dodáním očkovacích vakcín!“

Podobné zážitky jako Čvančarová má i modelka Simona Krainová, která se také stala tváří Dětského fondu ohrožených dětí UNICEF.

„S jedním fotografem jsem byla fotit asi 300 km od Nairobi a potkala jsem tam matky, které neměly peníze na léky pro své nemocné děti. Ptala jsem se jich, jak se s tím dokážou vyrovnat a ony mi řekly, že jenom čekají na Boha, jestli nechá jejich děti zemřít, nebo je zachrání. Jako matka to vnímám ještě silněji, a proto se jim budu snažit ze všech sil pomoci,“ říká Simona Krainová.

-dad-


Přečtěte si také