TopStar

15. května 2018 09:00

Památky nebo výtvory zvrhlíků? Umělecká díla jen pro dospělé

Kdo tvrdí, že zábavné parky jsou jen pro děti, hluboce se plete. Cukrová vata, kolotoče, vůně popcornu... a nejen to. Pokud se vydáte do zahraničí a nevíte kam zajít, zkuste ‚‚dospělácká‘‘ místa, která vás nadchnou, pohorší nebo vše najednou.

Londýnská Amora

Sice jde o muzeum, ale archeologické nálezy a artefakty zde neuvidíte. Stejně tak zde neplatí pravidlo: ‚‚Nedotýkat se.‘‘ Mnohých exponátů se totiž můžete, ale i musíte dotýkat. Návštěvníci si mohou například zahrát hru, kdy budou u určitých soch hledat erotogenní zóny nebo si zkusí na speciálním měřiči, nakolik silné je jejich plácnutí sochy na zadek. V rámci prohlídky je možná i diskuze se sexuologem, který poradí, jak lze při sexuálních hrátkách využít jídlo, či jak se zlepšit v líbání.

Vedení muzea je Akademie sexu a vztahů. Na vzniku expozice se podíleli historici, vědci a sexuologové, kteří udělali vše pro to, aby návštěvníci pocítili sílu sexuálního umění.

Park lásky v Jižní Koreji - Jeju LoveLand

Všude kolem nazí lidé a genitálie z kamene - takhle lze popsat park v provincii Čedžu ve zkratce. Návštěva s dětmi se rozhodně nedoporučuje. Obnažené sochy, precizně zpracované všechny části těla, velmi naturalistické předvedení sexuálních praktik nejen lidí, ale i psů.

Park byl založen na popud centra sexuálního vzdělávání, kam již od prvopočátků jezdili novomanželé, aby pronikli do tajemství lásky. Na území parku je i muzeum sexu a zdraví, erotické obchody a kina, která představují filmy totožné tématiky.

V Koreji se říká, že procházky parkem Jeju LoveLand napravují vztahy a manželské či partnerské krize, protože po návštěvě tohoto místa zamilované (i již vyhořelé) dvojice čeká noc plná lásky.

Haesindang Park

Takzvaný park penisů je celkem daleko od všech korejských měst, tudíž nejde o nejnavštěvovanější lokaci. Je to zvláštní, ovšem jedná se o park, který je věnován jisté mladé cudné panně. Tu nechal její milý rybář čekat na skále, když on se vydal na moře. V době silné bouře ale dívka zahynula a podle legendy v té oblasti už nikdy žádný rybář nechytil jediné rybky.

A jak lze utěšit duši zemřelé dívky? Jedině tak, že se nechá postavit nespočet soch mužských pohlavních údů velikostí člověka. Zda to pomohlo chytání ryb, to nikdo neví, ovšem korejští rybáři a malíři byli nápadem nadšeni a okamžitě se ujali díla. Teď trčí penisy všude možně ze země, visí ze stromů, ukazují jazyky...

Muzeum sexuálních pomůcek v Praze

Pokud lze věřit webovým stránkám muzea, jedná se o jediné muzeum na světě, které je věnováno sexuálním strojům. Stěny jsou rudé barvy a inspirují se designem dřívějších kinosálů. V muzeu je představeno vše - od hraček pro dospělé po pohoršující instalace.

Muzeum vibrátorů v San Franciscu

Název mluví sám za sebe. Zakladatelka muzea Joannie Blanc sbírala všemožné vibrátory po dobu 20 let. Někdo je sběratelem krabiček od sirek, známek, někdo zas sexuálních pomůcek. Nejstarší exponáty jsou datovány ke konci 19. století a kolekce končí 70. léty dvacátého století. V muzeu se návštěvníci mohou podívat i na tématické filmy či divadelní představení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také