TopStar

12. ledna 2018 20:00

Pamatujete si je zamlada? Hvězdy, které se proslavily až po čtyřicítce

Tyto muže zná každý! Hvězdy světových rozměrů se ale dostaly ke slávě celkem pozdě. Harrison Ford, Jean Reno, Christoph Waltz - všichni se proslavili až ve zralém věku. Pojďme se podívat, jací fešáci to ale byli zamlada!

Samuel L. Jackson (69) Hvězdná role ‚‚Pulp Fiction: Historky z podsvětí“ (46)

Tento charismatický herec se povětšinu života živil jako vrátný v hotelu Plaza. Herectví sice studoval, přivydělávat si ale nějak musel. Jackson je ideálním kandidátem na role padouchů a mafiánů, proto ho obsadili režiséři do filmů jako ‚‚Moře lásky“ nebo ‚‚Mafiáni“. Zahrál si i ve snímku ‚‚Ragtime“ českého tvůrce Miloše Formana. Největšího filmového debutu si ale vysloužil ve snímku ‚‚Pulp Fiction“.

Harrison Ford (75) Hvězdná role ‚‚Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje“

Herec s irsko-ruskými kořeny měl zprvu ambice stát se filosofem. Po čase si však uvědomil, že není studijní typ a odešel se věnovat filmu. Pozornost upoutal v romantickém snímku ‚‚Podnikavá dívka“, kde zazářil po boku Melanie Griffith a od té doby se vrhl na role detektivních filmů. Z jeho nejzářivějších rolí je třeba zmínit ‚‚Indiana Jones“, ‚‚Blade Runner“ a v neposlední řadě ‚‚Star Wars“.

Jean Reno (69) Hvězdná role ‚‚Leon“ (46)

Španěl ze severoafrického městečka si pofrancouzštil jméno a stal se hvězdou světové kinematografie. Role chladnokrevných zabijáků mu sedí jako ulité a jeho tvrdý výraz ho liší ode všech romantických francouzských herců. Stejně jako americký Will Smith si z každé role udělá tu ‚‚renovskou“. Jeho hereckými vzory jsou Marlon Brando a James Dean, a už jako malý trávil každou volnou chvilku v kině. Mezi jeho nejznámější snímky patří ‚‚Drž hubu!“, ‚‚Brutální Nikita“ a ‚‚Purpurové řeky“. Nejcharismatičtější léta Rena přišla po čtyřicítce a vy posuďte, zda je to skutečně tak!


Přečtěte si také