TopStar

18. dubna 2018 17:15

Ilona Blašková

Paroubkovi před soudem: Boj o dítě!

Nikdo dnes rozsudek nečekal. Přesto padl. Soud rozhodl ve věci svěření dítěte do péče a výživné pro dceru Jiřího Paroubka Margaritu.

Obvodní soud pro Prahu 5 dnes krátce před druhou hodinou odpoledne rozhodl, že osmiletá dcera Margarita zůstane i nadále u matky Petry Paroubkové (44). Soud zohlednil, že Margarita má u své matky stabilní prostředí, které je pro dítě nejlepší. Proto ji svěřil do výhradní péče. Otec Jiří Paroubek (65) bude na svou dceru platit alimenty ve výši deset tisíc korun měsíčně. Při určování výše bral soud v potaz starobní důchod expremiéra ČR. Další soudní líčení bude rozhodovat o tom, jak často se bude moci otec vídat se svou dcerou.

Po vynesení rozsudku byla Petra Paroubková samý úsměv. Své vítězství však nijak nekomentovala. Zato Jiří Paroubek byl viditelně rozčílený a na výsledek jen stroze řekl: „Vyhodnotíme si to a pak uděláme závěr.“ Petra opustila svého manžela loni v únoru a od té doby se táhne vleklý spor. Kromě dcery, řešili i dělení majetku. V podstatě se ale nedohodli na ničem.

Sdílejte článek
Štítky Petra Paroubková Jiří Paroubek

Přečtěte si také