TopStar

12. dubna 2013 17:15

Blanka Konrádová

Partner Lucie Bílé maká za barem!

Petr Makovička (35), partner Lucie Bílé (47), se vrací ke své profesi. V centru Prahy si otevřel denní bistro, ve kterém bude od rána do večera nabízet hostům kávu, sendviče, dorty i kvalitní přívlastková vína. A to doslova!

Petr Makovička je odhodlaný být osobně většinu dne za barem a obsluhovat hosty. Negativních reakcí se prý nebojí. A pokud prostřednictvím něj bude chtít někdo Lucii poslat pěknou zprávu, rád ji předá.

Naposledy Makovička působil jako provozní v restauraci Krásný ztráty a od té doby, co ji opustil, se ohlížel po vhodném prostoru. Našel ho v centru Prahy, a když se Lucii dostal do rukou text od Pavla Vrby o malíři Modiglianim, bylo rozhodnuto, jak se kavárna bude jmenovat. Modi je tedy nejen název Lucčina posledního alba a písničky z něj, ale také bistra jejího partnera. Interiér Café Modi pak pro navození atmosféry zdobí reprodukce tohoto výjimečného malíře.

I když je Petr zapálený kuchař, jeho pokrmy se tady podávat nebudou. „Vařím jenom pro Lucii, Filipa, naše rodiny a to mi stačí. Lucka je ten nejvděčnější strávník na světě,“ vysvětluje. Preferuje evropskou kuchyni, zejména španělskou, francouzskou a italskou a nade vše vyzdvihuje makrobiotickou stravu. „V tomhle jsem asi konzervativnější, exotická kuchyně mě tolik neoslovuje.“ Pokud může, absolvuje v zahraničí i kurzy vaření. „Lucka má vyšívání a háčkování, já vařím. Je to pro mě stejná vášeň, jako pro jiné golf,“ přiznává.

Ivana Bachoríková

Sdílejte článek

Přečtěte si také