TopStar

20. května 2013 16:30

Dagmar Dandová

Pawlowská přešla z alkoholu na mléko! Co se děje?

Známá česká moderátorka a spisovatelka Halina Pawlowská (58) je požitkářka každým coulem. Neřeší diety a radši se zdokonaluje ve svém kulinárním umění, protože se řídí heslem: láska prochází žaludkem. Vzhledem k tomu, že má už přes třicet let jednoho manžela, něco na tom asi bude.

„V horkých letních dnech není lepšího osvěžení než pravá domácí zmrzlina, navíc podle starého rodinného receptu. Postup je naprosto jednoduchý. Potřebuji jenom zmražené maliny (200 g), šlehačku, ideálně čtyřicetiprocentní (600 g), a cukr dle chuti – ten je nejlepší přírodní třtinový. Ingredience společně rozmělníte v mixéru a během tří minut můžete podávat. Je to naprosto geniální,“ radila spisovatelka na gurmánském festivalu MilkParade.

Pawlowská kromě zmrzliny miluje také mléko a neodpustila si kritiku českých restaurací. „Myslím, že by bylo hezké, kdyby restaurace ve svém menu nabízely sklenku mléka, jako tomu je například v severských zemích. I když na to Češi nejsou prozatím zvyklí, nevidím problém v tom, aby bylo mléko v nabídce.“

Známá scenáristka se kromě vaření vrhla i na herectví a objeví se v novém seriálu Doktoři z Počátků, kde bude hrát bioložku se specializací na brouky.

„Moje postava kvůli stresu bere prášky a hodně jí a pak z toho má nekontrolovatelné záchvaty nálad. Kvůli závislosti na lécích se dostanu až do léčebny. Občas jsem v seriálu nepříjemná, ale jinak jsem docela hodná,“ uvedla Pawlowská, která se v hereckém světě nejvíc proslavila rolí uklízečky ve filmu Vrať se do hrobu.

Nový seriál Doktoři z Počátků má fungovat jako předsérie úspěšné Ordinace v růžové zahradě a na obrazovkách se má objevit už v létě.

-dad-

Sdílejte článek

Přečtěte si také