TopStar

3. června 2013 17:30

Blanka Konrádová

Penélope Cruz si zahraje Bond girl

Nádherná španělská herečka Penélope Cruz se stane další Bond girl. V pořadí již 24. pokračování příběhů agenta 007 se bude natáčet příští léto. V té době už ale Penélope bude 40 let, takže se stane nejstarší milenkou Jamese Bonda v historii.

Penélope Cruz tak předstihne i britskou herečku Honor Blackman, které bylo při natáčení snímku Goldfinger v roce 1962 „pouhých“ 39 let. Penélope Cruz je z nabídky nadšená. „Je to skvělá příležitost. Hrát Bond girl bude tak vzrušující,“ říká.

„Producenti chtěli Penélope pro roli Bond girl získat už dávno, ale pořád byla velmi vytížená. Teď se jim to konečně podařilo. Jednání probíhá už delší dobu, právě se dolaďují detaily,“ prozradil režisér poslední bondovky Skyfall Sam Mendes. „Penélope je chytrá, krásná a sexy. Prostě ideální Bond girl,“ říká o herečce.

Budoucí Bond girl ale ještě před natáčením čekají mateřské povinnosti. Každým dnem má totiž přivést na svět druhého potomka. „Musím se po porodu rychle dostat do formy. Po narození prvního syna Lea se mi to povedlo velmi rychle, doufám, že tentokrát to půjde stejně snadno,“ říká Penélope.

Její manžel, španělský herec Javier Bardem, své ženě novou roli velmi schvaluje – sám si totiž zahrál jednu z hlavních rolí v bondovce Skyfall. S Penélope začal Javier chodit v roce 2007, v červenci 2010 už byla svatba na Bahamách. Cruiz a Bardem jsou jedním z nejvýznamnějších hollywoodských párů, který se vyhýbá společenským událostem a tráví veškerý volný čas v rodném Španělsku.

Výše rozpočtu nové bondovky, která zatím ještě nedostala jméno, je 100 milionů liber. Jamese Bonda si opět zahraje Daniel Craig, proslýchá se ale, že půjde o jednu z jeho posledních rolí coby agenta 007. Režii producenti i tentokrát svěřili Samu Mendesovi.

O tom, že úspěšný tým se nemění, svědčí i fakt, že nabídku nazpívat úvodní píseň dostala zpěvačka Adele, která získala Oscara za ústřední melodii k poslední bondovce Skyfall. Adele se ale o chystané spolupráci bavit zatím nechce. V současné době je rozhodnutá soustředit se hlavně na své nové album.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také