TopStar

26. června 2018 12:06

Ilona Blašková

Pětibojař Honza Kuf je naší velkou nadějí!

Dobrá zpráva je, že po úspěšném pětibojaři Davidu Svobodovi, který už svoji kariéru ukončil, máme adekvátní náhradu. Jmenuje se Honza Kuf. A nejen, že je to stejný fešák, ale i stejně talentovaný týpek, který nám snad ještě za dva roky na olympiádě ukáže, co v něm je.

Honza Kuf přičichl k pětiboji až v patnácti letech. Do té doby ho totiž víc než sportovní všestrannost zajímala hokejka s pukem. A teď má ze všech disciplín nejvřelejší vztah, opět k předmětu jakési obrany - šermu. „Vlastně od začátku co šermuji, tak mě to strašně bavilo. I v juniorských letech jsem jezdil s šermířema na turnaje po světě. A pak asi koně. Protože to jsou úžasný zvířata, ke kterým se člověk normálně nedostane. Takže za to jsem vlastně hodně rád, že to je součástí pětiboje," prozradil sportovec.

Přitom ale právě kvůli jezdecké části před dvěma lety na olympiádě v Riu, skončil Honza po pádu z koně na posledním místě. „U nás ty koně jsou vlastně občas takový kámen úrazu. My si je losujeme a máme dvacet minut na seznámení. Právě třeba na olympiádě jsem tomu koni stoprocentně důvěřoval, protože v rámci toho rozcvičení mi nedal žádný náznak, že by mohl zastavit," řekl.

Na další olympiádě, na kterou Honza trénuje už tak bude mít snad víc i toho sportovního štěstíčka. Na kontě už má totiž zlaté medaile z Mistrovství světa i Evropy. A na konci května ovládl společně s Eliškou Přibylovou v rámci Světového poháru v Sofii závod smíšených štafet, což byl pro Českou republiku vůbec první takový triumf. „My jsme vlastně s Eliškou závodili poprvé v té mixové štafetě. A myslím, že jsme moc nevěděli, co od toho čekat ani jeden. Všechno nám to vyšlo, povedlo a skončilo to, že jsme vyhráli. Byl to krásný zážitek, protože nikdo od nás asi nic moc nečekal," prozradil Honza.

A možná ani oni dva sami nečekali, že si budou rozumět víc, něž jenom ve sportu. „Je pravda, že takovéhle momenty ty lidi dost jako přiblíží. Přeci jen spolu prožívají hodně silný emoce, takže i to, je základ toho, že máme s Eliškou moc dobrý vztah,“ uzavřel. Tak sportu i lásce zdar!

Sdílejte článek